Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Boj o záchranu v prvej lige pokračoval na plné otáčky a veru, v predposlednom kole zabrali najviac hráči z druhej polovici tabuľky. Na špici je nepatrný bodový rozdiel, takže túto sezónu hráme v napätí až do posledného kola. V tomto ligovom kole sme spoznali nového víťaza v prvej, ale aj juniorskej lige a v priamom prenose na youtube nás sprevádzala hudba nitrianskej country kapely Hladujúci Zubri. Nielen o tomto sa dočítate v aktuálnom vydaní Šípkarského žurnálu, ktorý nám tento krát prináša hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy softvérová spoločnosť goJIRA.

Slnečné počasie opäť zasiahlo do hladkého priebehu hracieho dňa, avšak oproti predošlému kolu druhej ligy, to nebolo úplne katastrofálne. Atmosféru sme spríjemnili príjemnou country hudbou, o ktorú sa postarala nitrianska country kapela Hladujúci Zubri a jej skvelé piesne sme použili ako podmaz pod youtube videá v priamom prenose. Týmto sme odbúrali rôzne zvukové emočné prejavy hráčov a divákov, aby nepôsobili videá pre sledovateľa prenosu alebo záznamu z tak krásneho športu akým šípky určite sú, ako to pomenovať, vulgárne. Veríme, že pri sledovaní budete mať vyšší komfort a možno spoznáte aj takýto štýl hudby. Týmto apelujeme a oslovujeme kapely, najmä tie z nitrianskeho okolia, ktoré sa chcú zviditeľniť a neživia sa svojou hudbou cez Slovenský ochranný zväz autorský, aby nás kontaktovali a môžme podobne, ako kapelu Hladujúci Zubri, zviditeľniť na youtube a súčasne nám spríjemniť športové podujatie. Jediné, čo potrebujeme, sú MP3 súbory z vašich nahrávok a váš súhlas. Tešíme sa na váš talent, ukážte sa.

Juniorská liga sa teší svojej obľube a dôkazom bola aj účasť až štrnástich chlapcov a to dokonca pri neúčasti skalných Martinka Gaža a Adamka Vindiša, pri trošku konšpirácie, by sme mali šestnásťčlenný juniorský turnaj... wow!!! Pri spomínanej neúčasti už istého Majstra juniorskej ligy tejto sezóny vznikla nádej pre všetkých hráčov zabojovať o potrebné body, veď budúci týždeň je posledné kolo a slávnostné odovzdávanie cien Juniorskej súťaže. Predposlednú možnosť najlepšie využil Kajko Tomík, ktorý svojou účasťou vo finále predbehol bratov Udvarosovcov a vytvoril si tak nádejný priestor pre obhajobu tretieho miesta z predošlej sezóny. Ku pekným šípkam sa nám vrátil náš Samko Kurucz, keď postupoval zo skupiny z prvého miesta. Do štvrťfinále postúpil za naše farby ešte Matúško Hrnčiar, ale do ďalších bojov sa neprebojoval ani jeden z nich a tak naše mesto nemalo žiadneho zástupcu v semifinále. Mal však zastúpenie náš juniorský klub Dart club Nitra v podobe Sebka Valného, ktorému sa podarilo po prvý krát v tejto sezóne, zvíťaziť v ligovom kole a nadviazal tak na skvelé výsledky z minulotýždňových Majstrovstiev Európy v talianskom Caorle. Okrem víťaza a všetkým juniorom, ktorým sa ligové kolo vydarilo podľa predstáv, by som chcel zagratulovať aj veľkému srdciarovi pre tento šport, ktorý má obrovskú zásluhu na rozvoji juniorskej šípkarskej kategórie, Števkovi Bilasovi, ktorý odvádza v Partizánskom a okolí skvelú prácu.

Prvá liga, tak tu by som vedel písať a písať. Neskutočné zatvorenie Erika Poliaka v súboji s Vilkom Hrčiarom, keď zatvoril na 100/140/140/121 cez bull, absolútna športová lahôdka, ktorú si púšťajte dokola tu. Kvôli tomuto sa oplatí žiť s týmto športom. Ale aký zápas odohral Vilko Hrnčiar proti nemu, mal dokonca dve matchdarts, úplná tesnotka, Hrnčiar porazil v ťažkom zápase dokonca aj Valného, na postup zo skupiny však chýbalo trošku viac šťastia a skúseností. V boji o záchranu najviac zabojovali Valný, Bilka a Krajkovič, keď prekvapujúco postúpili všetci traja. Pán Waldéz však nezvládol štvrťfinálový zápas s našim The Legend a Bilka sa Krajkovičom stretli vo vzájomnom zápase, ktorý môžme nazvať existenčným v prvej lige. Obaja hráči sú úplne vyrovnaní, najskôr ťahal Krajkovič, keď vyhrával už 3:1, potom ale náskok stiahol The Jumper a vo vyrovnanom stave 3:3 bol pomer bodov 100:294 pri Bilkovom podaní. The Jumper však premárnil svoju unikátnu šancu a Martin Krajkovič zatvoril "na prvú". Aj takéto sú šípky, aj takýto je šport, všetci to poznáme. Tí najlepší sa z toho poučia a pri ďalšej podobnej príležitosti sa chopia svojej šance. Preto sa učme aj my od tých najlepších, ale aby sme sa učili, musíme najskôr hrať, nielen trénovať a prísť na turnaj, až keď budem mať natrénované, verte, že nikdy nebudete mať natrénované. Tréning a turnajové zápasy idú ruka v ruke!!!

Čo sa nám udialo? Pivarč a Poliak skončili poslední... To som, tuším, ešte nikdy nepísal, aj sa to bojím zverejniť. Ale čo sa tým stalo? Náš The King postúpil zo skupiny, potom síce vypadol, ale stiahol náskok na prvé miesto len na päť bodov. Do svojho tohto sezónneho prvého finále v prvej lige sa prebojovali náš Miloš Bédy a skvelý Tomi Kurdi, ktorý bol jednoznačne hráčom kola so stabilnou kvalitnou hrou a záverečným víťazným dablom. Náš The Legend mal matchdarts, mal šancu, rozhodol sa však víťaziť cez D18 a nevyšlo to. Možno keby šiel cez D20, a keby, a keby... Veď to poznáte, na čo si zohrám, nechám si toto alebo toto a potom toto, a nakoniec to nevyjde :-) Ale to vôbec nevadí, my máme pre vás ešte záverečné kolo a odložené desiate. To je však všetko, čo máme pre vás počas tejto 20. sezóny pripravené. Preto si nenechajte ujsť svoju príležitosť, príďte sa pozrieť, zahrať si, alebo sledujte nádherné videá na našom youtube kanály Šípky Nitra.

Vy všetci, ktorí si chcete zahrať, ste vítaní vo štvrtok 20.6.2019 v druhej lige, tešíme sa na vás a bavte sa šípkami.

 

1. liga

11. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Juniorská liga

11. kolo

Loading...

PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

uto júl 16 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 16 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 23 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 23 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 30 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 30 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 06 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 06 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 13 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 13 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner