Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

V desiatom kole sme si užili pravé letné počasie, ktoré sa podpísalo pod celým priebehom hracieho dňa. S ťažkými podmienkami sa najlepšie popasoval Marián Kvasnička a pripísal si tak kľúčové body na postup do Extraligy. Ako sme sa vytrápili sa dočítate v ďalšom vydaní Šípkarského žurnálu, ktorý tento týždeň pre vás prináša hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy predajca šípkarského príslušenstva www.game-center.sk

32 šípkarov vyhrievalo športové dejisko desiateho kola na plnú výkonnostnú teplotu snáď ešte viac ako samotné slniečko. Klimatizácia šľapala "ostošesť", ale stačila dopriať komfortnú zónu len terčom 6-8. Hráči na prvých terčoch až po päťku si užili náročné podmienky a najmä písanie päťlegových zápasov bola ozajstná lahôdka. Veríme, že pri čítaní týchto riadkov sedíte v klimatizovanom priestore a spoza okna sa "popod fúz" usmievate na krásne slniečko, ktoré zohrieva celú krajinu. Hracie podmienky teda boli znížené, avšak rovnaké pre všetkých. V osemfinále sme mali až deväť hráčov, čo je veľmi pekný počet a snáď, po tvrdej niekoľkoročnej práci, môžme konštatovať, že nitrianske šípky sa naozaj niekam posunuli. Rezervy a priestor na zlepšovanie sú však samozrejmé. Do štvrťfinále sme postúpili štyria a do semifinále sme nastupovali až traja. Štyrtým bol hráč z Púchova, ktorý poškuľuje na postup do elitnej Extraligy z tretieho miesta. Víťazstvo v tomto kole by mu zvýšilo odstup od ďalšieho ašpiranta na postup, nášho hráča Jarina Opralu, ktorý sa postupne vypracoval na pekné štvrté miesto. Jarino prešiel cez osemfinálový boj cez dvojku priebežného poradia Paliho Kunáka juniora v peknom zápase. Štvrťfinále opäť peknou hrou na oboch strán postúpil ďalej cez nášho Maťka Rajčániho, aby v semifinále vyzval na súboj ďalšieho Kunáka, tento krát The Original. Palimu sa však zápas veľmi nevydaril a čím dlhšie sa hralo, tým ťažšie bolo ustáť kruté horúce hracie podmienky. Marián Kvasnička zastavil vo vyraďovačke najskôr Števka Bilasa, vo štvrťfinále talentovaného odchovanca zlatomoraveckej šípkarskej školy Mirka Rajnohu a v semifinále vyradil našu juniorskú hviezdu Maťka Gaža. Už dostať sa do finále bolo len po fyzickej stránke mimoriadne namáhavé a udržať kvalitu hry priam vylúčené, možno aj preto bol finálový zápas najslabším v celej sezóne. Jarinov priemer bol dokonca pod hranicou 50 bodov, ale dôležité body si pripísal na svoju stranu práve Marián a pravdepodobne tak rozhodol o svojej účasti v budúcosezónnej Extralige. Do konca nám zostávajú ešte dve kolá a môže sa všeličo udiať, pohyb na prvých miestach je však už len v teoretickej rovine. Otvorené je však ešte piate miesto, ktoré zaručuje postup do Kvalifikačnej ligy a o túto pozíciu môžu hrať pokojne ešte šiesti hráči. Zatiaľ má do Kvalifikačnej ligy najlepšie našliapnuté Janko Pauliak, preto budeme tento priebeh podrobne sledovať.

Najbližšie si budú mať možnosť zahrať ženy a juniori v pondelok 17.6. a prvoligisti po šiestej. Na všetkých divákov, ale najmä na chlapcov, dievčatá a ženy sa tešíme najviac a veríme, že využijú možnosť si prísť zahrať, je to pre vás. Bavte sa šípkami.

 

2. liga

10. kolo

Loading...

 PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

uto júl 16 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 16 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 23 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 23 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 30 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 30 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 06 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 06 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 13 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 13 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner