Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Po dvoch štvrťfinálových účastiach a dvoch finálových zápasoch v rade je momentálne najlepším hráčom druhej ligy slovenská jednotka a pomaly poškuľuje po Kvalifikačnej lige, ktorá ho môže katapultovať do elitnej Extraligy. Toto sme veru nečakali a posledné tri kolá sezóny budú preto veľmi zaujímavé. Čo všetko sa udialo v deviatom kole sa dočítate v aktuálnom vydaní Šípkarského žurnálu, ktorý tento týždeň pre vás prináša hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy predajca najlepších kufrov na Slovensku www.kufrujte.sk.

Krásna účasť 37 súťažiacich bola odmenená takmer 100% organizáciou a turnaj so skupinami a vyraďovacou časťou bol odohratý do troch hodín, ďakujeme administrátorovi Adamkovi, si skvelý. Tak presne takto by to malo vyzerať, aby sme všetci mali zo šípkarenia radosť. Takmer žiadne prestoje medzi zápasmi, bezproblémové pozície markerov v skupinách a vo vyraďovacej časti, dostatočný počet terčov, k dispozícii občerstvenie, úžasná zabehnutá partia ľudí so spoločným záujmom a spoločná chuť vytvoriť niečo fungujúce, to sú presne tie prísady, z ktorých vieme pripraviť dlhodobo udržateľnú súťaž. Ale to sa bez vás nedá, preto vám my, vedenie organizátorov Dart clubu Nitra, srdečne ĎAKUJEME za vašu priazeň a váš záujem spoločne tvoriť.

A ako sme športovali? Kopec zápasov si môžte pozrieť na našom youtube, na ktorom hrala tentokrát skupina Bystrický / Gažo / Kunák junior, Keszi a Hrnčiar. Títo chlapci a páni zohrali úžasné zápasy, ale najviac sa nám vryje do pamäti zatvorenie Martinka Gaža, keď záverečných 140 si dovolil exhibične zavrieť cez B+B+D20 a tie pohľady naozaj stoja za to. Trošku nám začína vypúšťať zápasy aktuálna jednotka Jarino Kostelný, na ktorého sme už boli zvyknutí, že on je automaticky vo finále a kto bude ten druhý... Ale forma sa mení a je krásne sledovať sínusoidu a vývoj formy aj na týchto špičkových hráčoch, preto sa mi "obyčajnejší" nemusíme strachovať, veď je to bežné aj u tých naj, že forma a kvalita hry kolíše. Na druhej strane, teda na vrchol víťaznej krivky sa pomalinky dostáva Martin Červeňaň, musíme to pripomínať stále, aktuálna slovenská jednotka a my si veľmi vážime jeho účasť, i keď priznajme, že radšej by mohol hrať prvú ligu a nás obyčajnejších nech netrápi. Ale cesta do prvej ligy vedie práve cez druhú, takže túto sezónu ho teda ešte "strpíme" :-). Bol u nás štyri krát, najskôr sa zahrial štvrťfinálovou účasťou, v ďalšom kole už udomácnený opäť zahral štvrťfinále, už skúsenejší v nasledujúcom kole finalista a teraz, už poučený z predošlých zápasov, víťaz. Takto sa má hráč učiť sám na sebe a posúvať. Bravó, gratulujeme. Finále si zahral proti nášmu najlepšiemu hráčovi Palimu Kunákovi juniorovi. Po nie úplne najkrajšom zápase sa stal víťazom celého ligového kola Martin Červeňaň. Gratulujeme všetkým hráčom, ktorí sa zúčastnili, ktorí makali, ktorí športovali, ktorí si užili spoločenstvo priateľov a ktorí odchádzali z turnaja porazení, veď ich bolo porazených 36, ale s úsmevom.

Najbližšie budú mať možnosť si zahrať juniori a ženy, ktorí sa stretnú vo svojich kategóriách v pondelok 10.6.2019. Prvoligisti majú odklad 10. kola kvôli reprezentačným povinnostiam na Majstrovstvách Európy v talianskom Caorle a týmto im držíme palce na skvelé výsledky. Tešíme sa na vás a bavte sa šípkami.

 

2. liga

9. kolo

Loading...

 PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

štv jún 20 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon jún 24 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga + Juniorská liga + Ženská liga: 12. kolo
uto jún 25 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto jún 25 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv jún 27 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon júl 01 @18:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga: 10. kolo
uto júl 02 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 02 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv júl 04 @17:30 -
6. Nitriansky pohár
sob júl 06
4. Slovenský pohár 2018/2019

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner