Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Po minulotýždňovej zmene na čele prvoligového rebríčka opäť ďalšia zmena. The Perfect zvíťazil dva krát za sebou a potrebné body ho katapultovali na prvé miesto elitnej súťaže. Naopak, v juniorskej lige už poznáme nového Majstra 20. sezóny. O všetkom podstatnom sa dočítate v ďalšom vydaní Šípkarského žurnálu, ktorý tento týždeň pre vás prináša hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy predajca najlepších kufrov na Slovensku www.kufrujte.sk.

V deviatom kole Nitrianskej šípkarskej ligy bolo v juniorskej, ale aj prvoligovej kategórii, cítiť dôležitosť jednotlivých zápasov a športové napätie sa nieslo celým turnajom. V juniorskej lige si už isté miesto Majstra 20. sezóny vybojoval mladý Martinko Gažo v predstihu troch kôl. Pri neúčasti Nathyho a Filipka Udvarosovcov sa otvoril priestor pre ohrozenie tretieho miesta, na ktoré poškuľujú Kajko Tomík a Matúško Hrnčiar. Tento cieľ sa im vydaril len z časti, keď obaja síce postúpili zo svojich skupín, no ich šípkarským katom sa stal práve mladý Gažo, ktorý vyradil najskôr vo štvrťfinále Tomíka a v semifinále Hrnčiara. Na druhej strane pavúka úradoval Sebko Valný, keď vyradil Adamka Červeného a v semifinále skvelého Samka Medeka, ktorý vyradil nášho Samka Kurucza a nedovolil mu tak zozbierať ďalšie body. Finále sa tak zopakovalo z predošlého kola a Gažo opäť potvrdil výbornú formu a opäť zdolal Valného, tentokrát ešte presvedčivejším výsledkom. Obaja chlapci sú zaslúžene na prvých dvoch miestach, ktoré si udržujú celú sezónu. Martinko Gažo v sobotu zvíťazil v regionálnom turnaji Master 5 západ v Brezovej pod Bradlom a potvrdil svoju výkonnosť aj v porovnaní s ostatnými mladíkmi z ďalekého okolia. Sebko nás zasa bude reprezentovať na Majstrovstvách Európy v Caorle v Taliansku najbližší týždeň a prajeme mu veľa veľa úspechov, víťazných zápasov a spokojnosť so svojou hrou, drž sa, chlapče.

Ženský projekt zatiaľ zaostáva za očakávaniami, ale toto kolo dievčatá tak veľmi chceli hrať, že sme im samozrejme malú výnimku dať museli a chceli. Aj ženy milujú tento šport rovnako ako muži, my však veríme, že ich bude postupne pribúdať aj vďaka existencii tejto samostatnej kategórii. Kolo podľa očakávania získala Monika Krupová, finále však proti Betke Kunákovej má vždy špeciálnu príchuť a baby si ho užili ako vždy. Ak si chcete aj vy pozrieť video zo ženského finále, nech sa páči, môžte si aj oči vyočiť!

Erik Poliak alias The Perfect sa po minulotýždňovej výhre udomácnil a na ďalšie víťazstvo veru dlho nečakal. Dôležité body za takéto dva turnaje ho katapultovali na prvé miesto, z ktorého zosadil nášho The Kinga. The King sa tak tešil na čele rebríčku len jeden týždeň a naši nitrianski fanúšikovia veria, že najbližšie tri kolá získa toľko bodov, aby sa táto šnúra natiahla. Svojou neúčasťou otvoril Vladino Zatko dvere ďalšiemu ašpirantovi na skvelé umiestnenie na konci sezóny Peťkovi Jakubisovi, jeho neúčasť však poukázala aj na nedostatok v systéme hosťovania, pričom doteraz platilo, že hosťujúci hráč, t.j. náhradník, nahrádzal miesto chýbajúceho hráča. Po spoločnej diskusii, rôznych konštruktívnych a praktických pripomienok, kozmeticky upravujeme toto pravidlo tak, aby hosť, t.j. náhradník, nebol dosadený na miesto chýbajúceho hráča, ale bol zaradený do spodnej osmičky a horná nasadená osmička bude zostavená z priebežného poradia uzavretej súpisky najvyššie postavených hráčov v rebríčku, ktorí sú prítomní.

Neskutočné zápasy zohrali chalani v semifinálových súbojoch, The Perfect udržal takmer osemdesiatkový priemer s aktuálnym víťazom regionálnej slovenskej súťaže Master 5 západ v Brezovej pod Bradlom Ľubošom Pivarčom a postúpil tak do finále. V druhom semifinále medzi The Kingom a MC sa zdalo za stavu 3:0 pre The Kinga o všetkom rozhodnuté, ale MC vnútorne zabral, využil zopár Kingových chýb a razom sa dostal do laufu. Pekný a kvalitný zápas si samozrejme môžte pozrieť na našom youtube. Finále si tak zahrali tí, ktorí to chceli najviac zo všetkých, MC potreboval dotiahnuť stratu na Zatka a Perfect chcel ísť na prvé miesto. Finále bolo úplne vyrovnané, obaja hráči s osemdesiatkovými priemermi predviedli krásne šípkarské divadlo, tento zápas musíte vidieť, šťastnejším o jeden brejk bol však The Perfect. Gratulujeme.

Keďže sa budúci týždeň konajú Majstrovstvá Európy v talianskom Caorle a mnoho našich hráčov má reprezentačné povinnosti, najbližšie sa prvoligové kolo odohrá až o dva týždne a budeme pokračovať 11. kolom. 10. kolo 1.ligy presúvame na dohrávku 1. júla 2019. Vy všetci, ktorí si chcete zahrať, ste vítaní vo štvrtok 6.6.2019 v druhej lige, ktoré si určite do sýtosti užijete. Bavte sa šípkami.

 

1. liga

9. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Juniorská liga

9. kolo

Loading...

PDF

video z finále

 

Ženská liga

9. kolo

Loading...

PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

štv jún 20 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon jún 24 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga + Juniorská liga + Ženská liga: 12. kolo
uto jún 25 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto jún 25 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv jún 27 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon júl 01 @18:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga: 10. kolo
uto júl 02 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 02 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv júl 04 @17:30 -
6. Nitriansky pohár
sob júl 06
4. Slovenský pohár 2018/2019

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner