Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kostelný je vo finále v Nitre už samozrejmosťou a nebolo tomu inak ani v siedmom kole v rade. Tentokrát si zahral s prekvapením turnaja, so mnou. Ako celý tento športový príbeh prebiehal sa dozviete v najčerstvejšom vydaní Šípkarského žurnálu, ktorý v tomto hracom týždni podporil ďalší hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy Mesto Nitra.

Siedme kolo Nitrianskej šípkarskej ligy si prišlo užiť 31 súťažiacich a tak sa naplnil model na šesť hracích skupín do posledného miesta. Do vyraďovacej časti postúpilo až 9 hráčov z nitrianskeho okresu, ale cez ťažké sito prešli do štvrťfinále len traja. Veľmi pekný turnaj odohral Jožko Prochászka a aj vďaka zatvoreniu 109 vyradil z ďalších bojov aktuálnu trojku rebríčka skvelého Mariana Kvasničku, cenný skalp. Vysokým zatvorením 114 sa prezentoval aj Martin Hoppan a pri skvelej hre však tesne nestačil na aktuálnu slovenskú jednotku, áno, aj takéhoto hráča sme mali v našej lige, Martina Červeňana, ktorý ho zastavil v zbieraní dôležitých bodov. Bez straty zápasu postúpil do vyraďovacej fázy aj bývalý Majster ligy, Jarino Oprala, ktorý postupne naberá stratenú formu. V osemfinále sa však vytrápil so zlepšujúcim sa Martinom Szakmárom a len so šťastím postúpil do štvrťfinále najtesnejším rozdielom. Tu ho čakal práve Martin Červeňan a v pomerne slabom zápase bol lepším práve Jarino. Postúpil tak do svojho druhého semifinále v sezóne a zahral si s ďalším nitriančanom Pali Kunákom juniorom, aktuálnou dvojkou rebríčka. Opäť slabý zápas využil lepšie Jarino a kvalifikoval sa do finálového zápasu po dlhých mesiacoch. Tu ho čakala aktuálna jednotka rebríčka, Jarino Kostelný, ktorý sa musel nadrieť v semifinále proti vo skvelej forme hrajúcemu Števkovi Bilasovi a ten kožu nepredal lacno. Vysoké zatvorenie 106 a zatvorenie do 18. šípky okorenili tento kvalitný zápas, na Kostelného to však bolo málo. A tak si finále zahrali nositelia rovnakého mena a bolo jasné, že siedme kolo vyhrá nejaký Jaroslav. Favorit bol jasný, ale Oprala sa nedal. Prvé dva legy len tak presvišťal s pekným priemerom, ale potom samozrejme útlm. Do zápasu sa vrátil po ponúknutých šanciach od Kostelného a víťazný leg zatvoril nekompromisne cez S20+T14+D20. Vysoké zatvorenie 102 tak rozhodlo o prekvapujúcom víťazovi tohto kola.

Najbližšie budete mať možnosť si zahrať v pondelok 27.5.2019, ak ste junior alebo žena. Ak si chcete zafandiť, príďte povzbudiť skvelých prvoligistov, ktorí začínajú od 18:00 hodiny alebo sledujte náš youtube kanál Šípky Nitra naživo. Tešíme sa na vás a bavte sa šípkami, vidíme sa.

 

2. liga

7. kolo

Loading...

 PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

štv jún 20 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon jún 24 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga + Juniorská liga + Ženská liga: 12. kolo
uto jún 25 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto jún 25 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv jún 27 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon júl 01 @18:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga: 10. kolo
uto júl 02 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 02 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv júl 04 @17:30 -
6. Nitriansky pohár
sob júl 06
4. Slovenský pohár 2018/2019

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner