Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Aj v siedmom kole sme mali možnosť byť svedkami historického momentu, ktorý dokazuje stupňujúcu sa úroveň prvoligového projektu. V junioroch opäť nechýbal vo finále náš mladý talent a v ženskej lige máme za sebou aj vysoké zatvorenie. Dva famózne zápasy z prvej ligy máme na našom youtube a o všetkom podstatnom sa dozviete v tomto vydaní Šípkarského žurnálu, ktorý podporil ďalší hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy Mesto Nitra.

Juniori sa zišli v počte futbalovej jedenástky a tak do záverečných bojov postupovala osmička najlepších. Všetky štvrťfinálové zápasy boli veľmi vyrovnané a napínavé až do víťazných dablov, veď každý zápas skončil najtesnejším rozdielom 2:1. Najväčším prekvapením bolo víťazstvo nášho Marka Šelmeciho, keď zdolal úradujúceho Majstra juniorskej ligy Sebiho Valného. Do semifinále postúpili všetci hráči z nášho juniorského Dart clubu Nitra a to je krásna vizitka kvality všetkých týchto mladíkov. Už po siedmy krát sa do finále prebojoval mladý Martinko Gažo a tentokrát vyzval na súboj talentovaného hráča zo Šale Filipka Udvarosa, ktorý nepustil zápas ľahko a hrýzol poriadne. Martin však po hodenom bingu a pomerne slušnom zatváraní zápas zvládol lepšie a pripísal si šieste víťazstvo v sezóne. Keďže má skúsenosti už z predošlých sezón a vie, že treba hrať až do posledného kola, do posledného bodu, aby náhodou neuniklo to, po čom každý športovec tak túži a tak si záverečnú trofej poctivo stráži s dostatočným náskokom. Priestor na mieste druhého vicemajstra zatiaľ okupujú bratia Udvarosovci a skvelým výsledkom z tohto kola si polepšil práve Filipko a už je len tesne za Nathym. Potrebné body získal aj mladý Vindiš a tak päť kôl pred koncom je ešte všetko otvorené, budeme vás chlapci podrobne sledovať a ďakujeme vám za športovú atmosféru a napínavosť, ktorú v Nitrianskej lige vytvárate.

Ženský projekt si zatiaľ udržuje hranicu štyroch dievčat na kolo a tentokrát sa najlepšie hralo Alenke Opralovej, keď sa jej podaril husársky kúsok v podobe jednoznačného víťazstva v skupine bez straty čo i len jedného legu. Semifinále dokonca vyradila aj Lucku Saparovú a postúpila tak do finále proti skúsenej hráčke Monike Krupovej. Celkom pekné svižné tempo finálového zápasu dievčatá neudržali a posledné dva legy rozhodli o pomerne nízkom finálovom priemere. Monika najtesnejším rozdielom zvíťazila a pripísala potrebné body do celkového poradia, v ktorom má zatiaľ najlepšie našliapnuté práve Monika.

Prvá liga zažila historický moment v podobe zastavenia víťazného ťaženia Vladina Zatka, ktorý zostal stáť už v základnej skupine a po prvý krát z nej nepostúpil do štvrťfinále. Treba priznať, že rozdiel bol len v jednom legu, ale vyrovnanosť jednotlivých zápasov v tejto skupine, ale aj v celej prvej lige, naozaj dokazuje stupňujúci rast kvality celého projektu. To, čo sa Zatko s Vindišom naučili v škole PDC, to priniesli aj do našej prvej ligy a to v nej aj ostáva a koluje medzi ostatnými hráčmi. Aj preto máme možnosť vidieť zápasy, v ktorých obaja súperi majú priemer okolo osemdesiat a už teraz máme troch hráčov s finálovým priemerom práve cez túto hranicu. Na youtube si pozrite neskutočný zápas v semifinále medzi Tomim Kurdim a Erikom Poliakom a takisto finálový zápas medzi The King a The Perfect. Takýchto zápasov potrebujeme ešte ešte viac a preto sa tešíme na všetkých, ktorí obohatia prvú ligu postupom z oblastných líg a objavia v sebe kvalitu a vášeň trénovať a víťaziť s vysokými priemermi. Je to aj pre vás a preto veríme, že tento projekt porastie tak, ako si zaslúži aj vďaka vám.

Najbližšie si môžte prísť zahrať druhú ligu, teda ligu, ktorá je otvorená, v ktorej hrajú aj skvelí hráči, ale aj tí, ktorí sa chcú šípkami len zabaviť, prežiť športový zážitok, možno zvíťaziť, či stretnúť svojich priateľov, ktorí zdieľajú rovnaké záujmy. Na vás všetkých, nových, ale i skalných hráčov, sa tešíme už tento štvrtok, 23.5.2019 so začiatkom turnaja o 17:45h. Registrácia telefonicky alebo osobne do 17:15h, kontakty nájdete tu. Bavte sa šípkami.

 

1. liga

7. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Juniorská liga

7. kolo

Loading...

PDF

video z finále

 

Ženská liga

7. kolo

Loading...

PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

štv jún 20 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon jún 24 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga + Juniorská liga + Ženská liga: 12. kolo
uto jún 25 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto jún 25 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv jún 27 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon júl 01 @18:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga: 10. kolo
uto júl 02 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 02 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv júl 04 @17:30 -
6. Nitriansky pohár
sob júl 06
4. Slovenský pohár 2018/2019

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner