Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Prvú polovicu šiesteho hracieho týždňa si prišlo užiť 33 šípkarov a šípkariek a čo sme mohli vidieť na vlastné oči? Zatvorenie 170, šesť perfektných šípok s unikátnym zatvorením, víťazstvo hosťujúceho hráča, či rekordný počet juniorov v mládežníckej kategórii. Tak aj takéto momenty sme mohli zažiť a dozviete omnoho viac v ďalšom vydaní šípkarského žurnálu, ktorý nám tento týždeň prináša hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy tradičný predajca školských a umeleckých potrieb v Nitre Školáčik s.r.o.

Juniori boli rozžrebovaní po prvý krát do štyroch skupín, z ktorých postupovali prví dvaja najlepší. Prekvapením, ale treba priznať, že zaslúženým, bola účasť až troch reprezentantov Partizánskej mládežníckej školy vo štvrťfinále. Nitriansky okres hájili mladý Adamko Vindiš a Martinko Gažo a strážili naše farby poctivo, keď sa dostali až do semifinálových súbojov. Narazili však na seba a tak sme mali zástupcu našich farieb istú, šťastnejším bol Martinko Gažo a zahral si už svoje šieste finále zo šiestich možných v tejto sezóne. Na druhej strane pavúka si zahrali semifinále zase sparingpartneri z Partizánskeho Kajko Tomík a Samko Medek. Prekvapujúcim finalistom sa stal nováčik Samko Medek, ktorému turnaj sadol presne na mieru a hral veľmi pekné šípky po celý čas. Favorit finále, Gažo, však potvrdzoval počas celého zápasu svoju vyššiu kvalitu a získal tak už piate víťazstvo v sezóne. Všetkým chlapcom gratulujeme a veľmi sme nadšení, že ich súťaženie v tomto športe chytilo a našli si svoju pravidelnú športovo zábavnú činnosť. Je to pre vás, užívajte si a bavte sa šípkami.

Ženská liga hrala tentokrát vo štvorici. Naše farby hájili Betka Kunáková a Monika Krupová, ktorá je na čele celkového poradia. Tento turnaj jej však nevyšiel a preto postupová pozícia zo skupiny jej prisúdila skúsenú slovenskú šípkarku Kristínu Salczerovú, ktorá úlohu favoritky potvrdila a postúpila už do svojho druhého finále pri svojich dvoch účastiach. Semifinále na druhej strane si zahrali finalistky z predošlého kola Saparová a Kunáková a opäť o kúštik mala šťastnejšiu ruku práve naša Betka a Lucku zdolala najtesnejším rozdielom. Finále bolo jasným zápasom Kristíny Salczerovej z Trnavy a ani pri svojej druhej účasti v Ženskej lige v sezóne nenašla premožiteľku už jedenásť zápasov v rade, gratulujeme.

V 1. lige sa nám ale dejú veci. Po polovici sezóny sa nám už začínajú postupne profilovať pozície na prvých a posledných miestach. Súboj na diaľku o vypadávajúce miesto si zahrali Krajkovič s Bilkom, no obaja skončili tretí vo svojich skupinách a tak sa rozdiel nezmenil ani po tomto kole. Najlepšiu pozíciu v sezóne má zatiaľ náš Vili Hrnčiar, ktorý poskočil na 14. miesto a znížil tak svoju stratu na udržanie sa v 1. lige. Prehĺbila sa však bodová strata Rajnohu s Jungom, budeme teda podrobne sledovať vývoj ich približovania sa k udržaniu v tejto elitnej súťaži.

Počas večera sme mohli sledovať množstvo vysokých zatvorení, Tomi Kurdi krásnych 160, Luki Guba ešte krajších 170, takže v 1. lige máme historicky prvý "Big Fish", najkrajšie zatvorenie večera má však Erik "The Perfect" Poliak, ktorý zatvoril 334 na šesť perfektných šípok: T20+T20+T20+T20+T18+D20. Juj, to bola nádhera. Celý večer však boli dvaja hráči, ktorí súťažili o niečo dravejšie ako ostatní, namotivovali sa, vyburcovali a dávali osemdesiatkové priemery takmer v každom zápase. Veľkým prekvapením teda bol hosťujúci náhradník Michal Kopun a naozaj stabilná hra s vysokými náhodmi, vysokým zatváracím percentuálnym čekautom a tou vlastnosťou, ktorá vyhráva zápasy - byť nad vecou, a to sa jemu tento večer fantasticky darilo. Zaslúžene sa tak prebojoval do finále proti Jakubisovi, ktorý hral celý večer krásne. Veď vyradil v ťažkom semifinálovom zápase Vladina Zatka. Finále sa však chlapcom nevydarilo a množstvo chýb na dabloch spôsobilo veľmi nízky priemer pod úrovňou 60 na oboch stranách. Nič to však na veci nemení, že títo dvaja boli určite najlepšími hráčmi celého večera.

Ak si chcete aj vy zahrať a zažiť šípkarenie na vlastnej koži, príďte si zasúťažiť v druhej lige už tento štvrtok, t.j. 16.5.2019 o 17:45h. Registrácia na turnaj je do 17:15h, či už osobne alebo telefonicky. Tešíme sa na vás všetkých, nových ale ja skalných hráčov.

 

1. liga

6. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Juniorská liga

6. kolo

Loading...

PDF

video z finále

 

Ženská liga

6. kolo

Loading...

PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

uto júl 16 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 16 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 23 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 23 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 30 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 30 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 06 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 06 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 13 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 13 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner