Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Záujem o príjemné chvíle v spoločnosti šípkarského športu, šípkarského hobby a stretnutia so skvelou partiou prejavilo 37 súťažiacich, ktorí sa zišli vo štvrtom kole Nitrianskej šípkarskej 2. ligy a opäť to bol večer plný športového napätia, plný pohodovej nálady súťažiacich a fanúšikov šípkarenia. Ako prebiehal celý večer, či sa niečo zmenilo na čele tabuľky a kto zvíťazil, sa dočítate v tomto najčerstvejšom vydaní Šípkarského žurnálu, ktorý vám vo štvrtom kole prináša hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy tlačiareň a kníhviazačstvo Garmond Nitra.

Komfortný počet desiatich terčov postačoval na množstvo hráčov, ktorí sa zúčastnili aktuálneho šípkarského večera a tak bez predlžovania, čakania a prestupovania, sa v podstate neustále hralo a bolo cítiť, že hráči si to užívajú a môžu sa sústrediť len na svoje výkony. Celý turnaj sa vmestil do štyroch hodín, pričom sa odohralo spolu krásnych 83 zápasov a veru sa bolo na čo pozerať. Najúspešnejším okresom štvrtého večera bol určite Púchov s až tromi reprezentantmi vo finálovej osmičke a až dvomi zástupcami v semifinále. Nitrianski šípkari sa tiež nenechali zahanbiť a až polovica celého počtu súťažiacich bola z nitrianskeho okresu a my sa veľmi tešíme, že po rokoch práce, sme v Nitre dotiahli na ligové kolo 19 našich, a to chýbali ešte mnohé legendárne nitrianske celebrity, skvelé. A že sú konkurencieschopní svedčí aj fakt, že bez The Kinga, The Legend či Dart Vadera, sme schopní mať v semifinále nášho zástupcu, a vo štvrťfinále až troch. Veľké potešenie prichádza najmä z hry nováčika na okruhu Tomiho Komžíka, či vydarený turnaj nášho Maťka Hoppana a jeho návrat na pozície, na ktoré určite jeho výkonnosť patrí. Najlepší z našich je momentálne Pali Kunák junior a jeho najtesnejšia prehra v semifinálovom zápase s aktuálne jednoznačne najlepším hráčom ligy Jarinom Kostelným len dosvedčuje toto konštatovanie. Pozrite si spomínaný zápas na našom youtube kanáli, stál za to. Výkony vychádzajúcej nitrianskej juniorskej hviezdy Martinka Gaža musíme len sledovať a čakať, kým narastie jeho stabilita na seniorskú úroveň. Aj tohto mladého šípkara si môžte pozrieť na youtube, pretože sa dostal v skupinovej fáze na video terč a sú zaznamenané všetky jeho zápasy.

Rovnaké finále si už druhý krát za sebou zahrali Kostelný versus Kvasnička a opäť sa z víťazstva radoval Kostelný, tentokrát s ešte výraznejším rozdielom, keď zdolal Kvasničku 4:1. Jarino Kostelný zatiaľ vyhral všetky štyri kolá aktuálnej sezóny a má skvele našliapnuté do pripravovanej Extraligy v ročníku 2019/2020, pričom s jeho výkonom je vysokopravdepodobné, že bude okupovať pozície prvej polovici tejto elitnej súťaže. Stať sa však môže ešte všeličo a preto bude jeho výkon určite pod drobnohľadom každého fanúšika, tento chlapec si vás získa svojou pokorou, krásnou technikou a vždy presným cieľom. Staňte sa aj vy jeho fanúšikmi a sledujte jeho výkony aj na našom youtube.

Nezabudnime na Master 4 západ, bývalý Región, ktorý sa uskutoční už zajtra, t.j. v sobotu 4.5.2019. Všetky info na plagáte tu.

Najbližšie sa Nitrianska šípkarská liga odohrá v pondelok 6.5.2019 v trojligovom systéme. Od 17:00 hodiny spúšťame Juniorskú ligu, od 17:30 Ženskú ligu a od 18:00 hodiny je pre divákov pripravený program prvej ligy, ktorá určite opäť vyčarí úsmev a dobrú náladu spojenú so športovou napínavosťou a fanúšikovskou podporou. Tešíme sa na vás všetkých, bavte sa šípkami.

 

2. liga

4. kolo

Loading...

 PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

uto júl 16 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 16 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 23 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 23 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 30 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 30 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 06 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 06 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 13 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 13 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner