Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Ale je tento šípkarský šport krásny... A čo sa nám podarilo tu, v starobylej Nitre, to je proste úžasné. Predstavte si, že máte možnosť vidieť na vlastné oči deti, ktoré sa pomaly premieňajú na profesionálnych šípkarov, že môžte vidieť krásne dievčatá a ženy, ktoré sú skvelá partia a zabávajú sa na ženskej šípkarskej lige a že môžte vidieť neskutočných borcov a šípkarských mágov z prvej ligy, ktorí predvádzajú úžasné šípkarské zážitky. A táto predstava sa stala skutočnosťou. Všetky tieto zážitky môžte zažívať pravidelne v pondelňajšie večery. Je to pre vás, bavte sa šípkami. Dnešný pohľad na šípkarsky šport v nitrianskom regióne vám prináša hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy tlačiareň a kníhviazačstvo Garmond Nitra.

Juniori sa zišli v peknom počte jedenástich chlapcov a privítali sme aj nováčika Bendžiho z Piešťan a veruže mu postup zo skupiny ušiel len o kúštik, veríme, že nabudúce to už vyjde a šípky sa stanú jeho srdcovou záležitosťou. Veľmi pekný turnaj odohral talentovaný Filipko Udvaros a jeho úspešné ťaženie začalo postupom zo skupiny. V štvrťfinále však narazil na prvý problém a to na ťažký zápas so svojím bratom Nathym, ktorý je známy svojou nevyspytateľnosťou, Filipko si však úlohu favorita postrážil a postúpil na ešte ťažší semifinálový zápas s dvojnásobným Majstrom ligy Sebkom Valným. Vnútorná sila a odhodlanie Filipka katapultovala prekvapujúco až do finálového zápasu, keď so Sebkom nestratil ani leg. Tu však stál zdatný bojovník, favorizovaný Martinko Gažo, ktorý zatiaľ vyhral všetky ligové kolá tejto sezóny a má skvele našliapnuté na svoj prvý titul z Nitrianskej šípkarskej ligy. Sezóna je však ešte veľmi dlhá a my budeme podrbone sledovať cestu tohto mladíka. Postup zo skupiny z prvého miesta nebol žiadnym prekvapením, štvrťfinálová výhra nad dobre hrajúcim Matúškom Hrnčiarom tiež a semifinále nad Kajkom Tomíkom opäť jasné víťazstvo. Vo finále sa teda stretli najlepší z celého turnaja Martinko Gažo a Filipko Udvaros, avšak zápas sa chlapcom veľmi nevydaril a so slabým priemerom si ďalšie víťazstvo pripísal na svoje konto mladý Martinko Gažo, gratulujeme.

V ženskej lige sa stretlo päť športovkýň, ktoré vytvorili skvelú partiu a možno boli aj samy prekvapené, ako pohodovo a s úsmevom sa cítili. A my dúfame, že pomôžu naštartovať tento ženský projekt so šípkami do početného záujmu medzi vysokoškoláčkami alebo ženami rôznych vekových kategórií, medzi mamičkami, babičkami, tetami, proste medzi všetkými ženami, ktoré budú mať chuť zabaviť sa a nájsť si dve tri hodinky len a len pre seba a svoje šípkarské kamošky. A poviem vám, veľmi dobre sa na ne pozeralo... Víťazkou sa pomerne jednoznačne stala Kristína Salczerová z trnavskej šípkarskej školy, keď porazila našu reprezentantku Moniku Krupovú, gratulujeme.

O prvej lige ani nebudem písať, to musíte zažiť, prísť si sadnúť na pivko, kofču, limonádu, či skvelú kávičku, ktorú v našom Pube33 robia a sledovať, spievať chorály, fandiť a baviť sa šípkami. Prvá liga je tak vyrovnaná, že na zostupových miestach sú mená, ktorým sa nedá uveriť. Zatko, Pivarč, Poliak, Vindiš, úžasný Guba, ktorý spravil asi najväčší pokrok, náš skvelý Bédy, či vo forme hrajúci Jakubis, najlepší hráč zo Záhoria Mareček, Kurdi, či Melicher, Krajkovič či Valný. Je vôbec ešte niekto v tomto regióne, kto by sa dokázal udržať v nabitej súťaži. A finále? Zatko - Poliak, áno, môžte pozrieť aj na našom youtube, je to pre vás, ale vidieť na vlastné oči zatvoriť 137 cez dva D20, ten pocit, ten výkrik, to povzbudzovanie. Priemery obaja 80. Proste čakáme vás, sme na vás pripravení a keď sa to naučíte, že vieme aj šípky len pozerať a tešiť sa z nich, posunieme naše možnosti ešte ďalej a tak ďaleko ako to bude možné. Tešíme sa na vás.

Vy, čo si chcete zahrať, pre vás sú štvrtky, otvorená liga pre všetkých, ktorí to chcú skúsiť, ktorí si chcú zahrať a ktorí chcú postúpiť do vyššej súťaže medzi elitu. Pre vás hráme vo štvrtok, v Pub33 na pešej zóne v Nitre od 17:45hodine s registráciou telefonickou alebo osobnou do 17:15h. Bavte sa šípkami.

 

1. liga

4. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Juniorská liga

4. kolo

Loading...

PDF

video z finále

 

Ženská liga

4. kolo

Loading...

PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

uto júl 16 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 16 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 23 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 23 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 30 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 30 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 06 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 06 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 13 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 13 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner