Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Dart club Nitra je občianske združenie, ktoré organizuje šípkarské súťaže a propaguje šípkarský šport v meste Nitra a celom Nitrianskom regióne. Organizuje juniorské a seniorské kategórie, zabezpečuje tréningový proces, dopravu, ubytovanie a registrácie svojich členov na národných súťažiach. Svojou vysokou úrovňou podporuje a rozvíja telesnú kultúru mládeže a dospelých. Svojou tradíciou od roku 2010 propaguje, rozširuje a zachováva kultúrne hodnoty formou organizovania športovo-kultúrnych podujatí pre všetky vekové kategórie mužov a žien. Ponúka unikátny priestor pre sebarealizáciu, trávenie voľnočasových aktivít, rozvoj telesnej a mentálnej kultúry, psychohygienu a socializáciu svojich členov a záujemcov o šípkarský šport.

  • hrávame s oceľovými (steelovými) hrotmi na klasické terče (nie automatové softové terče)
  • hrá sa 501DO - začínate s bodmi v hodnote 501, koľko bodov nahádžete, toľko sa Vám odpočíta a nulu musíte dosiahnuť tak, že posledné číslo hodíte ako jeho dvojitú hodnotu (napríklad: zostane Vám na konci 40, nestačí hodiť 20 a 20, ale vonkajšie políčko na terči Double 20).
  • Nitrianska šípkarská liga je zložená z troch líg. Prvá liga je uzavretá a je potrebné sa do nej kvalifikovať. Druhá liga je otvorená liga, do ktorej sa môže prihlásiť ktokoľvek. Podmienkou je zakúpiť licenciu na celú sezónu (Druholigová karta) alebo licenciu na tri ligové kolá v sezóne (Minikarta) alebo si zakúpiť len jednorazový vstup. Treťou ligou je samostatná liga juniorov, ktorú môžu hrať žiaci do 18 rokov, podmienkou je vlastniť licenciu Juniorská ligová karta.
  • prihlasujete sa vždy na konkrétne kolo, nie do celej ligy ako takej, takže prídete na ligové kolo, ktoré Vám vyhovuje, nemáte žiadnu povinnosť prísť na ďalšie kolá, strácate však možnosť získať body a možnosť postupovať v tabuľke vyššie z daného vynechaného turnaja.
  • hrávame každý štvrtok v Pube 33 na pešej zóne v Nitre
  • prihlásenie na konkrétne kolo prebieha nasledovne: juniori sa musia registrovať osobne alebo telefonicky do 15:55, začiatok turnaja je o 16:00 hodine. Hráči do druhej ligy sa registrujú do 17:15h, potom nasleduje rozlosovanie turnaja a turnajový termínovník jednotlivých zápasov. Začiatok prvého zápasu je o 17:45h. Hráči sú rozdelení do skupín, v ktorých hrá každý s každým, preto hrá každý účastník niekoľko zápasov. Táto časť turnaja trvá do cca. 20:30h-21:00h, podľa počtu prihálsených. Ak nepostúpite zo skupín ďalej, turnaj pre vás končí teda o cca. deviatej hodine. Finálový zápas prebieha zvyčajne okolo 22:30 hodiny, po ktorom ligové kolo aj končí. Prvá liga sa registruje deň pred turnajom, t.j. v stredu s následným rozlosovaním a zverejnením tu. Začiatok turnaja prvej ligy o 18:00 hodine.
  • šípky Vám požičiame, ak nemáte
  • čo neviete, vysvetlíme
  • Ste srdečne vítaný
  • podrobné info v sekcii Pravidlá jednotlivcov

 

Krátka motivácia...

Ste žiak alebo študent a máte voľný čas a chceli by ste ho využiť nejak hodnotnejšie ako pri pivku v bare? Ak ste v bare a už je hlboká noc, zahádžete si šípky do šípkarského automatu alebo sa len pozeráte, že by ste si aj zahral, ale asi Vám to nepôjde? Skúste si dať to pivko v našom šípkarskom pube PUB33 na Pešej zóne a popri tom si zahrajte s nami nie automatové, ale klasické šípky, ktoré sledujete aj televízii a to na úrovni a s úsmevom. Že Vám to asi nepôjde? Nič si z toho nerobte, aj my sa snažíme, trénujeme, prehrávame, občas vyhrávame a tešíme sa z atmosféry spoločne.
Ste ženatý alebo vydatá, prišli ste domov z práce, najedli sa, vyložili nohy na stôl a pustili telku alebo na počítači on-line hry? A toto opakujete x-krát do týždňa? Aj by ste rozmýšľali, že by ste si trošku zašportovali alebo vybehli do spoločnosti medzi ľudí, ale partner Vás nechce pustiť alebo sa Vám nechce? Presne aj na toto sme vytvorili túto ligu. Je aj pre Vás. My sme sa to už naučili. Proste každý štvrtok sú šípky. Sme slušní, radi športujeme, radi vyhrávame, radi sa stretávame, radi spoznávame všetkých nových a radi propagujeme a dláždime cestu slovenským šípkam.
Máte doma terč? Hrávate u Vás doma s kamošmi, ale bojíte sa prísť na turnaj, pretože by ste prehrali a urobili si hanbu a radšej budete ešte trénovať a prídete až potom, keď budete dobrý? Máme pre Vás zlú správu, bez prehier na turnaji nebudete nikdy dobrý. Obrovská väčšina z nás šípky viac miluje ako ich vie hrať. Ale snažíme sa a spoločne sa zlepšujeme.
Ste, alebo si myslíte, že ste, dobrý hráč, prípadne profík? Aj pre Vás je táto liga. Máme tu zopár hráčov, ktorí Vám ukážu, že ešte máte nejaké tie rezervy a spoločne spolu s nami sa zlepšíte ešte viac. Veď aktuálny Majster Slovenska 2019 jednotlivcov, ďalší hráči z Majstrovského družstva, reprezentanti Slovenskej republiky či účastníci turnajov PDC sú dosť zvučné tituly... Skúste ich poraziť.

 

promo video

 


Kalendár steelových udalostí

štv jún 20 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon jún 24 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga + Juniorská liga + Ženská liga: 12. kolo
uto jún 25 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto jún 25 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv jún 27 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon júl 01 @18:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga: 10. kolo
uto júl 02 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 02 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv júl 04 @17:30 -
6. Nitriansky pohár
sob júl 06
4. Slovenský pohár 2018/2019

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner