Vinaora Nivo Slider 3.x

Dokonalé šípkarské divadlo predviedli v záverečnom kole sezóny hráčky a prvoligoví športovci. O celkovom Majstrovi sa bojovalo až do posledného zápasu, ale včera to bol večer jedného muža. A kto mal tú smolu a vypadol z elitnej súťaže, sa dočítate v týchto najčerstvejších novinkách Šípkarského žurnálu.

Na úvod tohto článku by som sa chcel srdečne poďakovať v mene organizačného tímu Dart club Nitra všetkým sponzorom a podporovateľom, ktorí nás držali celý súťažný ročník 2018/2019. Menovite ďakujeme Mestu Nitra a Nitrianskemu samosprávnemu kraju, Strieborným partnerom spoločnostiam www.kufrujte.sk cestovné kufre na kolieskach, Penziónu Eliška dokonalé ubytovanie v Štiavnických Baniach, softvérovej spoločnosti goJIRA a Zlatému partnerovi tlačiareň a kníhviazačstvo Garmond Nitra. Ďakujeme aj všetkým ďalším partnerom za zľavy pri nakupovaní, či hraciemu priestoru v našom Pub33 v Nitre a všetkým podporovateľom najmä cez odovzdanie svojich 2% z dani z príjmu. Len spoločnými silami vieme napredovať a dosahovať tie najvyššie ciele, po ktorých túžime. Množstvo úspešných projektov aktuálneho súťažného ročníka sú toho dôkazom, juniorská liga, spustenie ženskej ligy, či azda najväčší úspech vo forme elitného prvoligového zoskupenia, ktoré vytvorilo úžasnú priateľskú a súťaživú partiu.

 Súťažný deň sme začali Ženskou ligou, ktorú podobne ako prvoligostov, čakalo posledné turnajové kolo. Projekt Ženskej ligy nedosiahol očakávania, ktoré sme pri jeho spustení predpokladali, ale začať sa musí a my sme radi, že sme začali. Tento projekt nám však ukázal aj nové stránky, úžasné srdce a stabilnú zostavu hráčok, na ktorých sa dá stavať. Od Moniky Krupovej sme kvalitu a chuť očakávali, ale veľmi príjemným prekvapením boli početné návštevy a neskutočná chuť športovať od Betky Kunákovej a Alenky Opralovej a preto aj táto trojica obsadila historicky prvé priečky celkového poradia. Alenka získala po celej sezóne titul 2. vicemajsterky, Betka titul 1. vicemajsterky a historicky prvou Majsterkou Ženskej ligy sa stala zaslúžene Monika Krupová, srdečne gratulujeme k originálnej ručne vyrábanej trofeji, ktorú nezískate nikde inde, len v Nitrianskej šípkarskej lige.

Plynule sme sa presunuli ku hlavnému bodu večera a to k vylúštení otázok ohľadom prvoligovej tabuľky. Množstvo pozícií bolo otáznych a každý zápas tak mal potrebnú súťaživosť, napätie a dôležitosť. Už po základných skupinách bolo jasné, že sa s určitosťou rozlúčia s etlitnou súťažou Vladino Rajnoha a Andrej Jung. O záchranu bojujúci Vilko Hrnčiar a Igi Bilka zabrali naplno a teda klobúk dolu, ako sa vedeli namotivovať a predviesť svoje maximá. Obvzlášť to platí pri Hrnčiarovi, ktorý postúpil na úkor Tomiho Kurdiho a odohral dramatický štvrťfinálový zápas proti The Kingovi, keď nás napínal až do stavu 2:2, tu však dlhší formát súťažného zápasu viac vyhovoval skúsenejšiemu Vindišovi, ktorý sa natrápil, ale keď chcel pomýšľať na Majstrovský titul, iné mu ako víťazstvo nezostávalo a tak sa aj stalo. V tejto časti turnaja sme získali ďalšiu odpoveď na otázku zostupu, ktorý zostal v rukách Vilka Hrnčiara. Posledné miesto v skupine získal Juri Valný a na druhej strane zo skupiny postúpil Igi Bilka a tak sme spoznali aj štvrtého vypadávajúceho, ktorý sa na prekvapenie, po prvý krát v sezóne ocitol v pásme zostupu. Juri Valný tak opúšťa v najbližšej sezóne elitnú súťaž, ale my veríme, že prvé tri miesta v Kvalifikačnej lige budú patriť tým, ktorí zabojujú čo najviac, ktorí budú najviac chcieť a spravia preto maximum, aby sa stali opäť súčasťou elity stredozápadného Slovenska.

V ďalšej fáze turnaja sme už len čakali na priame súboje, ktoré mohli ovplyvniť poradie na prvých troch miestach. Aké mená hrali semifinále? Zatko, Poliak, Vindiš a Jakubis. No viete si predstaviť krajšie zápasy? Každý zápas zrazu chytil potrebné napätie, ktoré možno ani sami hráči nečakali a hralo sa o každú šípku. Poliak hral neskutočne celý večer a porazil v kvalitnom zápase aj Vladina Zatka, ktorého tým pripravil o možný titul 2. vicemajstra a dokázal, že je právom na čele rebríčka. Na druhej strane si to rozdali Jakubis a Vindiš, tu už však bolo jasné, že Jakubis obsadí tretie miesto, teda úžasný titul 2. vicemajstra v neskutočnej konkurencii. Vindiš chcel asi o kúštik viac a tak postúpil do finále. O Majstrovi stále nebolo rozhodnuté, pretože sa rozhodovalo práve medzi Vindišom a Poliakom. Erik The Perfect Poliak sa však namotivoval najviac ako vedel a jednoznačne ovládol celý finálový zápas. Päťlegový zápas trval necelých desať minút, Erik dosiahol úctyhodný priemer 88 a stal zaslúžene Majstrom 1. Nitrianskej šípkarskej ligy 20. sezóny. Za predvedené Erikove výkony ďakujeme, naozaj sme sa cítili ako na nejakom medzinárodnom turnaji, kde padajú samé stovky, bingá, vysoké zatvorenia, rýchle tempo a neskutočné zatváranie, ktoré mu v najdôležitejších zápasoch sezóny vyšli podľa očakávania.

Nádherná sezóna nám teda skončila, záverečné štatistiky a fotogalériu zverejníme v najbližších dňoch. Teraz len srdečne zagratulujeme víťazom a vzdáme hold porazeným. Na všetkých vás tešíme budúcu sezónu, ktorú spúšťame pod názvom Slovenská extraliga stredozápadnej divízie. Bude to elitná súťaž, ktorá bude združovať jednotlivé oblastné ligy, ktoré prejavia záujem byť súčasťou tohto unikátneho systému. Bližšie pravidlá a prihlášky na vstup do Extraligového systému zverejníme v krátkom čase.

Posledný turnaj odohráme pred letnou prestávkou už tento štvrtok, t.j. 4. júla po 17:45 hodine na záverečnom celoročnom turnaji Nitriansky pohár 6, po ktorého skončení vyhodnotíme aj túto súťaž. Turnaj je otvorený pre každého, jedinou podmienkou je štartovné v sume 3,00 €. Registrácia osobne alebo telefonicky do 17:15h. Tešíme sa na vás všetkých a bavte sa šípkami.

 

1. liga

dohrávka 10. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Ženská liga

dohrávka 11. kolo

Loading...

PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

pon dec 09 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga
štv dec 12 @17:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská juniorská liga
štv dec 12 @18:30 - 12:00AM
Šípkarská Extraliga divízia Nitra
pon dec 16 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga
štv dec 19 @17:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská juniorská liga
štv dec 19 @18:30 - 12:00AM
Šípkarská Extraliga divízia Nitra

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner