Vinaora Nivo Slider 3.x

Juniorská kategória spoznala svojich víťazov 20. sezóny 2019. Pre niektorých obrovská radosť, ale ako to už šport prináša, na druhej strane musí byť vždy niekto, kto zostane tesne pred bránou úspechu. Ženy si zahrali do sýtosti a v prvej lige budeme čakať až do posledného kola, kto sa stane majstrom a získa vstupenku do PDC Q-school 2020 a kto vypadne z elitnej súťaže. Ak ste nedočkaví, čítajte novinky z diania šípkarského športu v Nitrianskom regióne už teraz v aktuálnom vydaní Šípkarského žurnálu, ktorý nám tento týždeň prináša náš dlhoročný podporovateľ a hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy tlačiareň a kníhviazačstvo Garmond Nitra.

Juniori sa zišli dvanásti a každý z nich si zahral do sýtosti. Unikátny zápas zohrali najmladší účastníci turnaja, ktorí nemali dohromady ani 18 rokov a veru bolo to športové, napínavé ale aj zábavné, presne také, aké šípky majú byť - trochu šport, trochu zábava. Lukáško Oprala a Elinka Udvarosová vám v hlavnej úlohe predvedú radosť zo šípok presne v tomto videu, sledujte a tešte sa zo šípkarského športu, ako nám produkuje novú generáciu tohto športového odvetvia. Čo sa však dialo na špici tabuľky? Martinko Gažo to už mal isté a s obrovským náskokom získal svoj prvý juniorský titul v Nitrianskej juniorskej šípkarskej lige. O tomto mladíkovi sme písali už dávnejšie a my, nitrančania, sme právom hrdí na tento talent a gratulujeme k prvému kroku, veríme, že bohatej kariéry. Titul 1. vicemajstra už bol tiež istý a jeho držiteľom sa v tejto sezóne stal dvojnásobný majster juniorskej kategórie talentovaný Sebko Valný, srdečne gratulujeme. Titul 2. vicemajstra bol však otvorený a malo oň možnosť zabojovať trio chlapcov, Kajko Tomík, Filipko a Nathy Udvarosovci. Vývoj v skupinách napovedal, že sa bude bojovať až do konca a tak sa aj stalo. Všetci traja postúpili a tak sme čakali ďalej. Všetci traja prešli aj cez štvrťfinále, takže stále žiadne rozuzlenie a tak došlo ku vzájomným semifinálovým súbojom. Na jednej strane sa v krutom súboji stretli bratia Udvarosovci a len jeden z nich mohol pomýšľať na tretie miesto v celkovom rebríčku. Je to zaujímavé, ale v súťažných dôležitých zápasoch má viac športovej trpezlivosti a potrebného šťastia práve mladší Nathy a potvrdil to aj tentokrát a svojím víťazstvom postúpil do finále. Nathy čakal, ako skončí druhý súboj medzi Kajkom Tomíkom a už istým Majstrom ligy Martinkom Gažom. Mladá Gažo však zápasy nepúšťa, veď kto aj vypúšťa zápasy. Gažo nakoniec Tomíka porazil a Nathy bezohľadu na výsledok vo finále, sa dostal na tretie miesto pred Kajka Tomíka o jeden jediný bod. Tieto situácie sú veľmi smutné, ale veľa naučia a tak sa po prvý krát medzi najvyššie ocenenými umiestnil mladý futbalista Nathy Udvaros a získal titul 2. vicemajstra, srdečne gratulujeme víťazom, ale aj všetkým porazeným za nádherné športové divadlá, ktoré títo mladíci predvádzali celú sezónu, pravidelne, kvalitne, dravo, súťažne a napriektomu priateľsky. Milí naši mladíci, prajeme vám krásne oddychové leto, veľa oddychu, krásne prázdniny a priestor na čerpanie potrebnej energie do ďalšej 21. sezóny, ktorú spustíme od septembra.

Ženská súťaž sa stretla vo štvorici a bolo sa na čo pozerať. Poviem vám, tá ženská liga má svoje aj estetické čaro. Do finále sa dostali najlepšie dve, aktuálna líderka Monika Krupová a skúsená šípkarka Kristína Salczerová. Monika však konečne dokázala prekonať samu seba a dotiahla finálový zápas proti Kristíne do úspešného konca. Ženy odohrajú posledné kolo o týždeň v pondelok 1.7.2019, preto všetky baby, ktoré sa chcete zabaviť pri šípkach, šup šup, máte poslednú možnosť zasúťažiť si pred letnou prestávkou, tešíme sa na vás.

A prvá liga? Fu, tak tu je to na tesno. Pred posledným dohrávaným kolom nie je ešte nič isté. Ani Majster ligy, ani ďalšie dva tituly, ale ani posledné zostupové miesta, ktoré sa po tomto kole ešte viac vyrovnali. Stačí postúpiť zo skupiny a potrebných 40 bodov narobí veľké šachy. Ligové kolo sa podarilo vyhrať, konečne, najlepšiemu záhorákovi Jarinovi Marečekovi, ktorý to mal však vo finále proti nášmu The Legend nahnuté. Miloš však nevyužil kopec víťazných šípok na premiérové víťazstvo v ligovom kole a po druhý krát za sebou bol vo finále a prehral najtesnejším rozdielom 4:3. Možnosti na záchranu v lige nevyužil opäť ani The Jumper, ale naopak, Tripple Daddy, ten zvíťazil v skupine a dôležité body si pripísal práve postupom do štvrťfinále, v ktorom však nestačil na finalistu kola. V poslednom hracom kole budúci týždeň sa teda rozhodne o držiteľovi titulu Majstra 1. ligy a vstupenky do PDC Q-school 2020 v hodnote 500€ a o zostupujúcich štyroch hráčov, ktorí budú musieť opustiť túto elitnú kategóriu. Sledujte preto osobne, alebo cez náš youtube kanál, ako odohraté zápase z aktuálneho kola, ako aj zápasy z priameho prenosu v poslednom hracom kole 1.7.2019 po 18:00 hodine.

Posledný turnaj tohto ročníka si zahrá už tento štvrtok 27.6.2019 aj druhá liga. Po jeho skončení bude odovzdávanie cien, preto žiadame všetkých, ktorí majú získať ocenenia, aby sa zúčastnili záverečného odovzdávania. Vás ostatných pozývame, aby ste si prišli zahrať alebo zafandiť svojim favoritom posledným turnajom pred letnou prestávkou. Bavte sa šípkami.

 

1. liga

12. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Juniorská liga

12. kolo

Loading...

PDF

video z finále

 

Ženská liga

12. kolo

Loading...

PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

pon dec 09 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga
štv dec 12 @17:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská juniorská liga
štv dec 12 @18:30 - 12:00AM
Šípkarská Extraliga divízia Nitra
pon dec 16 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga
štv dec 19 @17:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská juniorská liga
štv dec 19 @18:30 - 12:00AM
Šípkarská Extraliga divízia Nitra

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner