Vinaora Nivo Slider 3.x

Nitrianska šípkarská liga uzavrela svoju devätnástu kapitolu a my sme mohli sledovať radosť, ale i smútok, ktorý prináša šport a obzvlášť tak vrtkavý ako šípkarenie. Poznáme Majstrov, vicemajstrov, rekordérov i hráčov, ktorí sa navždy zapíšu do dejín nitrianskeho šípkarenia na víťazných pozíciách. Finálový zápas prvej ligy bol vysielaný naživo a so svetovým priemerom sa stal najkvalitnejším zápasom v histórií na oboch stranách. Pozrite si ho, ako aj ďalšie videá a prečítajte najčerstvejšie novinky šípkarského žurnálu.

Nitrianska šípkarská liga sa už dlhodobo drží na veľmi slušnej úrovni, čoho dôkazom je nárast záujmu sponzorov o podporu šípkarského športu a aj vďaka nim môžme rásť aj po finančnej stránke, veď počas 19. sezóny sme odovzdali len na výhry a dopravné dotácie finančné odmeny v celkovej hodnote 1.838,00 EUR. Na úvod tohto vydania šípkarského magazínu by som sa chcel v mene organizátora Občianske združenie Dart club Nitra srdečne poďakovať všetkým jednotlivcom, hráčom a firmám za ich finančnú podporu našej lige, za dôveru, ktorú nám svojou podporou preukázali a vybrali si práve šípkarský šport. ĎAKUJEME.

Aké máme najväčšie úspechy v ukončenej sezóne? Sú to tieto tri najdôležitejšie piliere: Prvým je bezpochyby juniorská liga, výchova mládeže a budovanie vzťahu k šípkarskému športu, ktorý zhodnotíme o niekoľko rokov. Je to moja srdcová záležitosť a budem pracovať na tom, aby juniorov pribúdalo každým rokom viac a viac. Ďakujem rodičom a podporovateľom juniorov, že vytvárajú podmienky na pravidelné športovanie svojich detí, veď takmer polovica juniorov mala odchodenú v tejto sezóne plnú účasť. Druhou je úžasná prvá liga, ktorá si našla miesto medzi tými najlepšími a tiež takmer polovica z nich odchodila pravidelne celú sezónu. Čerešničkou na torte bol priemer finálového zápasu záverečného kola, ktorý odohrali Zatko a Poliak so skóre 91 ku 85, čo sú naozaj svetové priemery, ktoré máme možnosť vídať na kvalifikáciách do PDC, prípadne aj samotné zápasy profesionálnych šípkarov a my to máme doma, pod nosom. Presne toto sme si priali a vy už len využite možnosť hrať proti týmto talentom alebo ich podporovať ako fanúšikovia. Tretím úspechom je nárast do takej miery, že z kapacitných dôvodov nevieme odohrať ligové kolo na desiatich terčoch. Povedal by toto niekto pred niekoľkými rokmi? Keďže vždy promptne reagujeme na potreby rozvoja a zdravého športovania, od novej sezóny bude mať Nitrianska šípkarská liga dva hracie dni. Pondelky budú venované prvoligistom a juniorom a štvrtky zostanú pre všetkých, ktorí si ho chcú užiť naplno a chcú mať plný komfort pri súťažení, ktorý im doprajeme, veď druhá liga bude hrať na desiatich terčoch. Veríme, že pridáme do nasledujúcej sezóny ďalší úspech a preto hlavným cieľom budú diváci. Všetci, ktorí budú hrať druhú ligu, budú mať od teraz možnosť prísť si pozrieť svoje vzory a fandiť svojim prvoligistom, preto odteraz, diváckym dňom plným fandenia, povzbudzovania a pravej šípkarskej šou, je pondelok. Pokojte noste masky, kostýmy, rapkáče, čokoľvek, čo vám spríjemní atmosféru a vytvorí to pravé šípkarské.

Celé 12. kolo je v prehľadnej štatistike zobrazené nižšie a všetky štatistiky a výsledky ukončenej 19. sezóny si môžte prečítať v nasledujúcom článku Štatistiky, v ktorom sa dočítate celkovú sumarizáciu výsledkov a jednotlivých oceňovaných pozícií.

Najbližší štvrtok je ligová prestávka a preto hráme 5. kolo Nitrianskeho pohára. Registrácia začína od 16:30 a končí 17:15h, začiatok prvého zápasu je 17:45h. Sledujte termínovník, ktorý je neustále aktualizovaný, aby ste mali prehľad o všetkých turnajoch, prestávkach a kolách. Pozerajte náš youtube kanál, na ktorom máme zavesených už 177 videí, nájdite si to svoje a užite si šípkarský šport. Bavte sa šípkami.

 

1. liga

12. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

2. liga

12. kolo

Loading...

PDF

video z finále

 

Liga juniorov

12. kolo

Loading...

PDF

video z finále


Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner