Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Čo všetko sa udialo za posledné dni na šípkarskom Slovensku a na rozširujúcej sa základni šípkarenia v Nitrianskom kraji sa môžte dočítať v ďalšom vydaní šípkarského žurnálu, ktorý Vám prináša kreatívne grafické štúdio YourVision.

Fu, čím začať. Posledné dni sa niesli v znamení šípkarenia ako v Nitre, tak aj v Šamoríne, ale pekne po poriadku. Vo štvrtok 21.2.2019 sa hralo v Nitre štvrté kolo Nitrianskeho pohára a práve tento odštartoval silný týždeň. Z víťazstva sa tešil Juri Valný, ktorý porazil vo finále Tomiho Kurdiho a obaja sa usadili na čele tejto celoročnej súťaže. Veľmi nás teší, že drvivú väčšinu skupín vyhrali Nitrančania. Postupne sa nám dostáva do starých super kvalít Martin Hoppan, stabilnú formu udržuje Vilko Hrnčiar a svoju prvoligovú kvalitu dokazuje Pali Kunák junior a medzi víťazmi skupín radi vidíme aj nášho Gejzu Pereszlényiho. Množstvo nových hráčov, ktorí sa pridali do tohto športu a množstvo juniorov, ktorí ho v Nitre hrávajú, sú krásne výsledky našej spoločnej práce v rozvoji šípkarskej komunity.

Po Nitrianskom pohári sa veľké množstvo hráčov presunulo na najväčší šípkarský sviatok v steelovej kategórii na Slovensku a to na druhý ročník megaúspešného medzinárodného turnaja Darts Slovak Open, na ktorom organizovaní sa podieľala aj značná časť nitrianskych šípkarov. Na tomto turnaji hralo vyše 600 súťažiacich v 11 turnajoch počas víkendu. Najlepší výsledok dosiahli naši prvoligisti Andrej Jung a Erik Poliak, ktorí sa umiestnili na delených 33. pozíciách práve v pavúku, ktorý sa žreboval z počtu 1024 súťažiacich. Na vyššie pozície sme aj mali, ale chýbali naozaj milimetre a boli by sme hájili výsledky našej ligy ešte vyššie. Na turnaji padlo aj deväťšípkové zatvorenie, o ktoré sa postaral holanďan Willem Mandingers a druhú devinu nedal po netrafení deviatej šípky D12 angličan Scotty Mitchell. Finálovou časťou sprevádzal fenomálny Russ Bray a plné hľadisko nám ukázalo, že o šípky na Slovensku je naozaj eminentný záujem. Krásne na tomto turnaji bola ochota hráčov z nitrianskej ligy prekonať svoje hranice a pomôcť turnaju, aby dopadol tak, ako sa o ňom teraz píše po celom svete. Ďakujeme chlapci a dievčatá, boli ste úžasní. Video z finálového večera si môžte pozrieť tu a článok o celom priebehu v článku od I´am 180 SK/CZ práve tu.

Možno trošku prešípkovaní, ale ligové povinnosti nepustia a tak sme sa presunuli na deviate kolo Nitrianskej šípkarskej ligy v štandardnom trojligovom formáte. V juniorskej lige sa konečne prebojoval do svojho prvého tohtosezónneho finále Adamko Vindiš, nestačil však na rozbehnutého Kajka Tomíka, ktorý vyradil v semifinálovom súboji aktuálneho víťaza priebežného poradia a obhajcu Majstrovského titulu Sebka Valného, preto úplne zaslúžené víťazstvo. Druhú ligu si zahrali finalisti z Brezna a Senca so šťastnejším koncom pre Paliho Melichera, ktorý je už istým prvoligistom nasledujúcej sezóny.

Prvoligové finále zohrali Vladino Zatko a Erik Poliak, VLadino síce zvíťazil najtesnejším rozdielom, ale Erik kožu nepredal zadarmo. Vypadávajúci z prvej ligy sa už tiež profilujú pomerne jasne a o prvú ligu má reálnu šancu zabojovať len Pali Kunák junior, takže Pali, poď na to, udrž sa v tejto elite, aby si si mohol užívať krásne zápasy aj ďalších sezónach. Prvá liga a juniorská liga budú mať od nasledujúcej sezóny zmenený hrací deň a to v pondelok. Toto rozhodnutie sme museli spraviť vzhľadom na vzrastajúci počet súťažiacich a na zvýšenie komfortu pre všetkých hráčov. Prosíme teda všetkých hráčov, ktorých sa to týka, aby si premysleli svoj záujem o prvoligovú licenciu a čo najskôr sa vyjadrili, či môžme s nimi počítať aj ďalšej sezóne. Preto sa stanú pondelky divácky atraktívnejšími a veríme, že fanúšikovia si nájdu svoje miesto v kalendári a prídu povzbudzovať tých svojich v pondelok podvečer.

Možnosť využiť zábavu so šípkami máte už najbližší štvrtok, preto príďte si zahrať alebo povzbudzovať svojich favoritov. Juniorská liga začína ako obvykle od 16:00 hodiny, druhá liga od 17:30 a prvoligoví páni sa vám predvedú po 18:00 hodine. Registrácia na turnaj je 15 minút pred začiatkom každého turnaja, tentokrát už s nekompromisnými pravidlami, musíme sa to už raz spoločne naučiť. Registrovať sa môžte aj telefonicky alebo cez sms na čísle 0918 994 634, ktoré patrí nášmu zapisovateľovi Tomášovi. Na všetkých vás sa tešíme a veríme, že nám zachováte priazeň a stretneme sa v čo najväčšom počte. Pekné šípky.

 

1. liga

9. kolo

Loading...

 PDF

 

2. liga

9. kolo

Loading...

PDF

 

Liga juniorov

9. kolo

Loading...

PDF

 

Nitriansky pohár

4. kolo

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

uto júl 16 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 16 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 23 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 23 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 30 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 30 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 06 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 06 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 13 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 13 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner