Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Výchova juniorských športovcov je presne to, čo každé odvetvie športu posúva smerom dopredu. My môžme len s radosťou konštatovať, že šípkarský šport má svoje talenty, má svojich nasledovníkov a má perspektívu a svetlú budúcnosť. Nitrianska šípkarská liga je hrdá, že môže poskytovať priestor pre rozvoj talentovaných juniorov a tí nám to vracajú skvelými výsledkami, peknou hrou a vzrastajúcou kvalitou šípkarského športu. Toto kolo bolo o junioroch, ktorí nás, starých skalných šípkarov, začínajú dobiehať a predbiehať. Ako sa všetkým mladým, ale i skalným darilo, sa dočítate práve v týchto riadkoch šípkarského žurnálu, ktorý nám v ôsmom kole prináša hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy game-center.sk. Príjemné čítanie a sledovanie videí.

Juniorská liga sa zišla v počte deviatich chlapcov. Niektorým sa nedarilo, niektorí zase zahviezdili - o tom je šport, o vzraste, ale i páde, o úspechu, ale i o neúspechu. Správny športovec si však zoberie aj z jedného, ale i z druhého presne to, čo ho posliní do ďalšieho súťaženia a čo ho bude posúvať ďalej a ďalej. Krásny turnaj odohrali súrodenci Filipko a Nathy Udvarosoví, druhý menovaný sa dokonca prebojoval až do semifinále turnaja. Tu si však svoju pozíciu favorita ustrážil Kajko Tomík. Na druhej strane pavúka si zahrali veční rivali Martinko Gažo a Sebko Valný, tentokrát však aktuálny majster Valný zúročil svoje skúsenosti na postup do finále, ktoré si zahral práve s Tomíkom už druhý krát po sebe a opäť s rovnakým výsledkom. Valný si tak zväčšil náskok na aktuálnej vedúcej pozícií, no boj o druhé miesto je stále napínavý. Finálový zápas s víťazným priemerom cez 66 pre Valného si môžte samozrejme prezrieť celý práve na našom youtubovom kanále.

Nitriansku šípkarskú ligu si prišli užiť aj chlapci z Prievidze a okolia a veruže bolo u nás mnoho hráčov z tohto regiónu. Kvalita hráčov z Hornej Nitry je nesporná a dokázali to aj účasťou vo finále, ktoré si zahrali obaja z tejto úspešnej výpravy. Kvalita hry Jožka Sekereša je známa široko ďaleko, ale kvalita jeho dvanásťročného súpera z Prievidze, ktorý nás očaril svojou skromnosťou, je veľmi vysoká. Romanko Pavlovič junior hral celý turnaj ako skúsený borec a prehral len dva zápasy a aj to s rovnakým hráčom. Svojho finálového súpera mal aj v skupine a od vtedy neprehral až do finále. Na tejto ceste vyradil aj momentálne tretieho v aktuálnom poradí, nášho Tomiho Nagya, ktorý má dobre našliapnuté do prvej ligy, vyradil Breznianca Janka Pauliaka, či v semifinále jednoznačne Bratislavčana Maťka Horečného. Romanko, všetká úcta k tvojej hre a k tvojim podporovateľom, ktorí ti poskytujú možnosti tvojho rastu a práve tento rast robí radosť celej slovenskej šípkarskej komunite. Celé kolo sa pohybovalo po tomto turnaji s nadregionálnym významom takmer 60 hráčov z dvanástich rôznych okresov a my sa veľmi tešíme, že využívate práve aj vy tento vytvorený priestor pre meranie síl a kvalít vašich šípkarských výkonov takéhoto širokého spektra súťažiacich. Nestratili sa však ani Nitrančania, ktorí postúpili zo skupín šiesti a The Legend, už ako sme zvyknutí, hájil nitrianske farby semifinálovou účasťou. Šípky sú v Nitre mladým športom a stará základňa šípkarov bola naozaj veľmi malá, vytvorením však juniorskej ligy si vychovávame novú elitu, ktorá rozrastie rady Nitrianskeho šípkarenia a veríme, že za nieľko rokov budú slovenské turnaje plné súťažiacich z Nitrianskeho kraja.

Prvú ligu opäť ovládol úžasný Erik The Perfect Poliak, ktorý je príkladom pre všetkých juniorov, kam sa dá kvalita hry dotiahnuť, ak budú na sebe pracovať od útleho juniorského veku. Postupnou tvrdou prácou na sebe môžu byť v youtubovom videu, na ktorom budú hrať finálový zápas prvej ligy a zatvoria po hodoch 180/125/140/56 dvanásťšípkový leg ako Erik. Erik je produktom Breznianskej šípkarskej školy a dôkazom, že vychovávať juniorských šípkarov je veľmi potrebné pre rast kvality tohto športu v slovenských podmienkach. Tento krásny finálový zápas, ktorý odohral spolu s našim Jurim The King Vindišom si prezrite a študujte a obdivujte práve tu, veď priemer takmer 85, to už je naozaj pre oko diváka. Tešte sa šípkami.

Najbližší štvrtok je ligová prestávka kvôli konajúcemu sa šípkarskému sviatku Darts Slovak Open 2019 a v Nitre sa odohrá teda štvrté kolo neligovej súťaže tzv. Nitriansky pohár s poradovým číslom 4. Príďte si zahrať a zabaviť sa so šípkami. Turnaj začína od 17:30 hodine, preto prosíme o registráciu maximálne 15 minút pred začiatkom. Tešíme sa na vás všetkých skalných, ale i nových hráčov.

 

1. liga

8. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

2. liga

8. kolo

Loading...

PDF

video z finále

 

Liga juniorov

8. kolo

Loading...

PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

uto júl 16 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 16 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 23 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 23 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 30 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 30 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 06 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 06 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 13 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 13 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner