Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Viete čo majú spoločné futbalisti, hokejisti, hádzanári, biliardisti, kolkári, hokejbalisti, tenisti, volejbalisti, tanečníci, stavebníci, grafici, obchodníci, či živnostníci a podnikatelia? Neviete? Veď predsa Nitriansku šípkarskú ligu. V počte 55 súťažiacich sa odohralo siedme kolo tohto nádherného športu a všetky tieto športy či zamestnania, boli jeho súčasťou. Pome, Nitra, naučíme ťa hrať šípky!!! Pridaj sa k nám aj ty a uži si už najbližší štvrtok tento športový zážitok. Dnešný šípkarský žurnál z ostatného kola nám prináša Papiernictvo a školské potreby Školáčik, s.r.o. Príjemné čítanie.

Siedme kolo sme začali netradične, ale o to veľkolepejšie. Nitrianska šípkarská liga je súčasťou úžasného projektu Pome všetci za Nitru, ktorý sa venuje spájaniu fanúšikov všetkých športov v našom meste. Čoraz populárnejšie šípkarenie nemôže samozrejme medzi hokejom, futbalom, volejbalom a hokejbalom chýbať a tak si exhibičný zápas v šípkach zahrali famózny nitriansky hokejista Juraj Majdan z HK Nitra a kapitán volejbalistov VKP Bystrina SPU NITRA Peter Kašper. Reportáž z tejto unikátnej zábavy si môžte už čoskoro pozrieť v TV Nitrička, ktorá sa podieľa na tomto projekte ako mediálny partner. Mobilizácia fanúšikov medzi jednotlivými športami je hlavnou myšlienkou a užívanie si športových výkonov v rôznych odvetviach je cieľom tohto projektu, preto bavte sa športom, športujte alebo povzbudzujte športovcov, jednoducho majte dobrú náladu a úsmev, ktorý v dnešnej dobe tak veľmi potrebujeme.

Nádherný deň pokračoval svojou juniorskou súťažou a po dlhšom čase hral opäť svoju kvalitnú hru aktuálny Majster juniorskej ligy Sebko Valný, keď prevalcova všetkých svojich súperov. Zo skupín postúpil aj Marko Šelmeci a veruže mu turnaj vyšiel skvele a konečne sa mu podarilo zožať natrénované hodiny. Po krásnej hre však silnému favoritovi tesne podľahol. Na druhej strane pavúka si zahrali v boji o priebežné druhé miesto v priamom súboji obaja talentovaní Martinko Gažo a Kajko Tomík, tentokrát so šťastnejším koncom pre Tomíka. Finále však ovládol pomerne jasne Majster Valný a pripísal si potrebné body, ktoré ho vrátili na prvé miesto priebežného poradia.

V druhej lige sme začali ocenením Zlatý klub, ktorý zahrňuje hráčov s účasťou nad 300 ligových kôl. Do Zlatého klubu vstúpil náš legendárny Milooooooooš "The Legend" Béééédy a prevzal si hodnotnú plaketu za úctyhodný počet času, ktorý venoval práve Nitrianskej šípkarskej lige, gratulujeme a ďakujeme za jeho skúsenosti a takmer 10 ročnú kvalitu. Už niekoľko týždňov máme možnosť spoznávať iný typ stratégie pri jednotlivých šípkarských legoch, ktorými nás obohacuje pravidelná výprava z breznianskej šípkarskej školy a wow, treba uznať, že Pali Melicher teda má niečo do seba. Pre nás obrovské prekvapenie z jeho hry a zaslúžene sa katapultoval na priebežné prvé miesto, ktorému prislúcha priamy postup medzi prvoligovú šestnástku. Do nej má našliapnuté aj The Legend a vypadnuvší z predošlej sezóny Norbi Keszi. Práve Keszi a Melicher zohrali finálový zápas, ktorému síce už chýbala potrebná kvalita, ale čo predvádzali celým turnajom bolo naozaj špičkové. Nastala tak paradoxná situácia, kedy okres Nitra nemal vo finále všetkých troch líg ani jedného svojho hráča. Aj o tom je šport, preto musíme stále trénovať, stále analyzovať a vyhodnocovať svoje šípkarské vzostupy a pády za cieľom dosiahnuť ten pocit, ktorý vám na tvári vyčarí úsmev. Víťazom kola druhej ligy sa stal Pali Melicher. Celý záznam z tohto zápasu si môžte pozrieť tu, poučte sa a buďte na našom youtube kanále Šípky Nitra na budúce kolo aj vy.

Prvá liga má mnoho videí zo siedmeho kola. Je na nich celá skupina pod vedením Vladina Zatka, to musíte vidieť... Krásne. Mať to doma, mať to "pod nosom", mať na youtube v HD kvalite. Jednoducho príďte fandiť , príďte si to užiť na vlastné oči. Zatkovi sa podarilo prebojovať do finále a svojej ceste odpálil už v štvrťfinále nášho Bilku, i keď zápas to bol dobrý a výsledok je pre Igiho dosť krutý, Vladino to však vie. Bez straty legu prešiel aj cez semifinále a tentokrát vyradil Tripple Daddyho a svoj prvý leg vo vyraďovacej fázy stratil až s famóznym The Perfect. Tá Erikova technika, to vám poviem, to musíte vidieť. Šípka si len tak ľahúčko plachtí a zapichne sa jedna ako druhá a ako tretia, vždy rovnako, vždy presne. A predsa, Vladino Zatko, svojou rozvahou, skúsenosťami a samozrejme svojou kvalitou, treba uznať, jednoznačne zvíťazil a upevnil si tak svoju unikátnu pozíciu na prvom mieste priebežného poradia prvej ligy a dokazuje, že je široko ďaleko najlepším šípkarom nášho regiónu. Tento krásny dvanásťminútový zápas si môžte pozrieť práve tu, fandite a užite si šípky.

Najbližšie sa stretneme v ôsmom kole už tento štvrtok, na Valentína 14.2.2019. Prineste aj svoje lásky a zvýšte tak svoje šance na výhru. Mládež, ale i dospelí, muži, ale i ženy, je to pre vás. Juniori od 16:00 hodiny, otvorená druhá liga pre ženy a mužov so začiatkom od 17:30 a prvá liga od 18:00 hodiny. Prosíme každého hráča, aby dodržal povinnú registráciu maximálne 15 minút pred začiatkom jednotlivých líg. Osobná alebo telefonická registrácia pre mládež je do 15:55 a pre druholigistov je do 17:15 hodiny. Tešíme sa na vás všetkých nových, ale aj skalných súťažiacich.

 

1. liga

7. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

2. liga

7. kolo

Loading...

PDF

video z finále

 

Liga juniorov

7. kolo

Loading...

PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

uto júl 16 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 16 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 23 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 23 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 30 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 30 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 06 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 06 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 13 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 13 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner