Vinaora Nivo Slider 3.x

Piate kolo Nitrianskej šípkarskej ligy si prišlo zahrať 60 súťažiacich, ktorí vytvorili unikátnu atmosféru až do finálových zápasov. Prišlo k nám niekoľko špeciálnych hostí, a dokonca aj legenda slovenského šípkarského športu, ktorá hneď pri svojej prvej účasti skončila vo finále, avšak nebolo to v tomto zápase úplne jednoduché. Ako to skončilo, aký bol priebeh celého turnajového kola a kto boli tí najšťastnejší, si môžte pozrieť na našom youtube kanále Šípky Nitra alebo sa dočítate v tomto vydaní šípkarského žurnálu, ktorý Vám dnes prináša hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy Tlačiareň a kníhviazačstvo Garmond Nitra. Prajeme príjemné čítanie.

Juniorská liga sa nám bohužiaľ už niekoľko kôl nerozrastá a tak sme hrali v počte siedmych skalných a zanietených chlapcov. Prekvapením turnaja bolo určite vyradenie aktuálneho lídra Sebka Valného, ktorí sa neprebojoval do finále už druhý krát v rade a bodový rozdiel na zúžil na minimum. Naplno však zaberá naša nádej Martinko Gažo a práve naopak, tento junák sa prebojoval do finále už druhý krát za sebou a zaslúžene figuruje v TOP3 juniorskej ligy. V piatom kole však bol od neho ešte jeden hráč lepší a tým je skvelý nádejný skórer Samko Kurucz, ktorý zaknihoval víťazstvo v celom turnaji a je momentálne na tesnom druhom mieste celkového poradia.

O kvalitách hráčov z Brezna sme síce počuli, aj vedeli, ale sú až na takejto úrovni, je pre nás všetkých veľmi príjemným prekvapením. Pali Melicher ten búcha všetkých jedného po druhom a už niekoľko kôl ukazuje skvelú formu, ktorá ho vyniesla dokonca do finále a na druhé miesto celkového priebežného poradia. Piateho kola sa zúčastnil skvelý, skúsený, úspešný, niekoľkonásobný reprezentant Slovenskej republiky, niekoľkonásobný Majster Slovenska a už oddnes aj hráč našej druhej ligy Oto Zmelík. Jeho účasť vo finále asi prekvapením vôbec nie je a sme veľmi radi, že sme jeho techniku, stratégiu a celkový dojem mohli zachytiť aj v priamom prenose a celé videjko z finále tohto ostrieľaného harcovníka si môžte pozrieť tu. Môžme prezradiť, že sa mu zvíťaziť nepodarilo, predsa len to bola prvá účasť v našej lige a ťarcha zodpovednosti hrala proti nemu, priemer nad 70 si ale udržal. Hviezdou večera bol však Pali Melicher, ktorý po úspešnej ceste celým turnajom zavŕšil svoje skúsenosti z finálovej účasti z tretieho kola a tentokrát s krásnym 50% zatváraním využil zaváhanie majstra a pripísal si na konto premiérový titul víťaza kola Druhej nitrianskej šípkarskej ligy.

Darilo sa však aj našim hráčom, v semifinále sme mali Vilka Hrnčiara, ktorému šípky poslednú dobu veľmi chutia a vo štvrťfinále hájili Nitrianske farby líder priebežného poradia Miloš Bédy, Tomi Nagy a Števko Krupa. Prišli nás pozrieť aj priatelia z Dubnickej ligy a stálicami sú zástupcovia Zlatomoraveckej, Nováckej, Novozámockej a Partizánskej ligy. Preto sme takí úspešní, preto sa do Nitrianskej ligy tešíme, pretože sme spolu, pretože máte záujem konfrontovať úroveň jednotlivých líg medzi sebou a my vám veľmi radi vytvárame priestor a maximálne možnosti, ktoré vieme zabezpečiť.

Prvá liga? To treba proste vidieť. To je to, prečo sa oplatí chodiť pozerať šípky ako divák. Každý zápas má svoju úroveň, svoju kultúru, napätie a kvalitu. Skúšali sme poprvý krát prenos cez televíziu, nech neprídu o tie najdôležitejšie momenty zápasu aj diváci v poslednom rade a my sme radi, že ste s nami. Treba ale priznať, že priestoru máme kopec, preto neváhajte, príďte, dajte si pivko a povzbudzujte našich chlapcov, potrebujú to. Aby naší šípkari boli takí úspešní, potrebujú aj svojich fanúšikov, ktorí ich budú podporovať aj keď sa im v zápase veľmi nedarí. V každom športe platí, že divák je ďalším hráčom na ihrisku a ani v šípkach to nie je iné. Všetci ste vítaní. Apropo k prvej lige, to najlepšie, čo doma máme - finále ako naposledy, Zatko - Vindiš, skóre ako naposledy 4:1, a opäť tá atmoška, tá kvalita, tá krása, tie šípky. Veď nech sa páči, finále piateho kola prvej nitrianskej šípkarskej ligy na youtube exkluzívne pre vás. Bavte sa šípkami.

Všetci skalní hráči, ale aj váhajúci noví hráči a nadšenci tohto športu, vedzte, že tento šport je aj pre vás, že tento priestor je aj pre vás a že máte "pod nosom" takúto možnosť, nech sa páči, využite ju a príďte. Najbližšie si môžte zahrať a zasúťažiť vo štvrtok 31.1.2019 v klasickom trojligovom systéme. Juniori od 16:00 hodiny, otvorená druhá liga pre ženy a mužov so začiatkom od 17:30 a prvá liga od 18:00 hodiny. Prosíme každého hráča, aby dodržal povinnú registráciu maximálne 15 minút pred začiatkom jednotlivých líg. Osobná alebo telefonická registrácia pre mládež je do 15:55 a pre druholigistov je do 17:15 hodiny. Tešíme sa na vás všetkých nových, ale aj skalných súťažiacich.

 

1. liga

5. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

2. liga

5. kolo

Loading...

PDF

video z finále

 

Liga juniorov

5. kolo

Loading...

PDF

video z finále


Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner