Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Opäť ťažká organizačná úloha nás čakala v treťom kole Nitrianskej šípkarskej ligy, keď si tento krásny projekt prišlo užiť rekordných 63 hráčov a hráčok. Mali sme zastúpenie miest od Banskej Bystrici až po Bratislavu a od Novák až po Nové Zámky. Na naše pomery obrovská masa záujemcov o tento šport si chcela zmerať sily v unikátnej lokalite, ktoré ponúka práve naše mesto Nitra a veruže si to užili do sýtosti. Video projekcia cez náš youtube kanál a luxusné priestory Pub33, kamarátstvo, ale aj súťaživosť, to všetko bolo súčasťou krásneho športového podujatia v klasických šípkach v Nitre.

Štandardne sme začali juniorskou ligou, ktorá je určená pre všetkých mladých záujemcov o tento šport so začiatkom o 16:00 hodine a darilo sa opäť Sebkovi Valnému, ktorý potvrdzuje skvelú formu a kvalitatívny rast. Do finále prešiel cez nášho Martinka Gaža, ktorého účasť v semifinále je krásnou odmenou za odtrénované hodiny. Na druhej strane vyradil Kajko Tomík Filipka Udvarosa vo vysokom tempe a kvalitných hodoch. Finále si však Valný ustrážil a opäť ukoristil víťazstvo v ligovom kole.

V druhej lige opäť hviezdil náš Miloš Bédy, ktorý sa dostal až do finále. Prekvapením turnaja bol však určite skvele hrajúci veľmi sympatický hráč Pali Melicher, ktorý prišiel v posádke hráčov breznianskej šípkarskej školy a dotiahol to veru až do finálového zápasu. Spoznali sme aj kvalitné šípky z prievidzko-nováckej šípkarskej školy v rukách Jožka Sekeréša a konečne sa nám prebudil aj Milan Guba, keď jednoznačne zvíťazil vo svojej skupine. Stratenú formu, veríme, že už našiel aj Feri Šulc, ktorý sa pomaly dostáva späť a tiež ako víťaz skupiny postúpil jednoznačným spôsobom. Valný junior opäť dokázal víťazstvom v skupine, že jeho miesto medzi dospelákmi je už isté a stále stúpa. Do vyraďovacích bojov sa podarilo postúpiť len piatim hráčom z nitrianskej šípkarskej školy, takže sa máme od svojich súperov z iných krajov čo učiť. Štvrťfinále hájili nitrianske farby len Švihorík s Bédym, ale Ferimu sa postúpiť cez nabudeného Martina Krakovského postúpiť nepodarilo a tak sám vojak v poli The Legend to musel uhrať sám. A aj uhral. Vyradil skvelého Sekeréša a v semifinále sa natrápil so zlepšujúcim sa Bilasom a vo finále zotrel svojho súpera Paliho Melichera jednoznačne s priemerom prvoligistu cez 78. Gratulujeme. Tento zápas si môžte pozrieť na našom youtube kanále Šípky Nitra práve tu.

V prvej lige ťahal šnúru siedmich víťazných zápasov Martin Krajkovič a stopnúť ho musela až najvyššia inštancia Vladino Zatko a to až v semifinálovom zápase. V tejto sezóne sa nevie chytiť zatiaľ nováčik perfektný Erik Poliak, ale ani starí harcovník Pali Kunák junior. Kolo nevyšlo ani Kurdimu, ktorý prehral všetky svoje zápasy, naopak hviezdou večera bola trpezlivá hra Vladina Rajnohu, presná stratégia a skúsenosti ho vyniesli až do finálové zápasu, ale na Zatka to ešte nie je. Zatko bol však v tomto zápase hrateľný a spravil mnoho chýb, tie však Rajnoha netrestal a kto iný by mal vyhrať, keď nie náš skvelý Majster Slovenskej republiky, ale aj úradujúci Majster Nitrianskej šípkarskej ligy Vladino Zatko. Finálový zápas ale aj všetky ostatné zápasy na video terči si môžte prehľadne prezrieť na našom youtube kanále Šípky Nitra.

Ktokoľvek máte záujem a chuť, vedzte, že najbližšie si môžte zahrať a zasúťažiť vo štvrtok 17.1.2019 v klasickom trojligovom systéme. Juniori od 16:00 hodiny, otvorená druhá liga so začiatkom od 17:30 a prvá liga od 18:00 hodiny. Prosíme každého hráča, aby dodržal povinnú registráciu maximálne 15 minút pred začiatkom jednotlivých líg, pretože začiatok turnajov závisí naozaj na tom poslednom, ktorý mešká a všetko sa zbytočne posúva. Osobná alebo telefonická registrácia pre druholigistov je do 17:15 hodiny. Tešíme sa na vás všetkých nových, ale aj skalných súťažiacich.

 

1. liga

3. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

2. liga

3. kolo

Loading...

PDF

video z finále

 

Liga juniorov

3. kolo

Loading...

PDF

video z finále