Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Druhého kola našej ligy sa nemohol zúčastniť aktuálny Majster Vladino Zatko a spolu s Jurim Vindišom reprezentujú na PDC Q-school. Napriek tomu sa zúčastnilo ligového kola 61 hráčov a museli sme sa popasovať s náročnou organizačnou výzvou. Odohrali sme krásnych 172 zápasov a ten najkrajší sa odohral vo finále druhej ligy s priemermi oboch hráčov vysoko nad 70. Všetky štatistiky, priebeh, radosť či smútok sa dočítate v tomto vydaní šípkarského žurnálu.

Začiatok šípkarského večera odštartovala ako obvykle juniorská liga, v ktorej sa popasovalo medzi sebou 8 chlapcov. Turnaj nevyšiel nášmu Maťkovi Gažovi, ale ten si všetko vynahradil v seniorskej súťaži, keď porazil až štyroch dospelých a zaslúžene postúpil. V juniorskej lige sa darilo najviac aktuálnemu Majstrovi Sebkovi Valnému a skvelému Filipkovi Udvarosovi, ktorý sa zahral svoje prvé tohtosezónne finále. Záznam zo zápasu si môžte prezrieť v tomto videu. Zápas trval len štyri minúty a talentovaný Valný jasne zvíťazil s priemerom 66.

Druhú ligu si prišlo užiť 42 šípkarov a 3 šípkarky. Hrali sme na osem skupín, z ktorých postupovali prví dvaja. Skvelé šípky nám ukázal odchovanec českej šípkarskej školy, nováčik Jardo Šuranský, ktorý pri svojom debute v našej lige dokázal vybojovať semifinálový zápas proti skvelému Pivarčovi. Ten postúpil zo skupiny smrti Pivarč - Keszi - Bédy. Keszi postúpil len o vlások, keď vyhral rozstrel na deväť šípok s našim The Legend a dostal sa až do finále. Skvelý dojem zanechala aj posádka z Trnavy a Braňo Karel to dotiahol až do semifinále. Príjemným prekvapením je junior Martin Gažo, ktorý postúpil do osemfinále a takisto aj účasť v najlepšej šestnástke pre Robina Kamenického z Nových Zámkov. Najlepšou dvojicou celého večera boli finalisti Pivarč - Keszi, ktorí zviedli naozaj zdatný súboj. Keszi sa zastavil na priemere 77 a Pivarč na 73. Vzhľadom na rovnaký časový priebeh druhej ligy s prvou sa tento zápas nedostal na videoterč, čo je určite veľká škoda, veď štyri legy z piatich boli zatvorené do 18. šípky. Krásne šípky, páni, gratulujeme. O čosi lepší bol predsa len Keszi a vypadnuvší prvoligista z predošlej sezóny zvíťazil 4:1. Pivarč sa tak prebojoval na vedúcu pozíciu druholigovej tabuľky a je najväčším ašpirantom na prvú ligu 20. sezóny.

Pri neúčasti určite najlepších hráčov prvej ligy Zatka a Vindiša tu bol priestor, ktorý najlepšie využil nováčik Martin Krajkovič a prebojoval sa do finále spolu s Bilkom. Úžasný kvalitný priebeh celého turnaja prvej ligy, ktorý bol nabitý samými bonusmi a rýchlymi legmi, trošku narušila kvalita finálového zápasu, v ktorom klesol priemer oboch hráčov pod 60. Napriektomu potrebné body a cenné víťazstvo prvej ligy si uchmatol zaslúžene Krajkovič a stal sa tak zatiaľ len piatym hráčom, ktorému sa to podarilo. Určite smútok vládne u Peťka Jakubisa, ktorý prehral takmer jasný zápas, takisto aj Tripple daddy, ktorému sa nepodarilo obhájiť finálovú učasť s predošlého kola bez postupu zo skupiny. Nádherné šípky hral však Erik Poliak, ktorého účasť v prvej lige je úžasným prínosom.

Najbližšie hráme vo štvrtok 10.1.2019 v klasickom trojligovom systéme. Juniori od 16:00 hodiny, otvorená druhá liga so začiatkom od 17:30 a prvá liga od 18:00 hodiny. Tešíme sa na vás všetkých.

 

1. liga

2. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

2. liga

2. kolo

Loading...

PDF

 

Liga juniorov

2. kolo

Loading...

PDF

video z finále