Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Tretie kolo Nitrianskeho pohára sa nieslo v pokojnej predvianočnej atmosfére a pobiť sa o potrebné body v celoročnej súťaži prišlo 34 šípkarov. V semifinále sme mali troch Nitrančanov, avšak zvíťaziť sa nepodarilo ani jednému z nich. Aký bol priebeh turnaja sa môžte dočítať práve v tomto vydaní šípkarského žurnálu.

Zastúpenie malo až deväť okresných miest a na takéto stretnutie bolo potrebných veľa najazdených kilometrov. Kilometre sú však dôležité aj na trase čiara - terč a najviac ich zaznamenal reprezentant levickej šípkarskej školy Tomi Kurdi a náš Juri Danko. Tomi zvíťazil v skupine len so stratou jedného legu práve s neskorším finalistom Juri Dankom a tak jasne postupoval. Bez straty legu postúpil aj Tripple daddy a Pán Waldéz, so stratou jediného alebo dvoch legov sa to podarilo nášmu Maťkovi Szakmárovi, Rajčovi a Juniorovi. Najväčším prekvapením bol osemfinálový zápas medzi dvomi legendami Juri Hudákom a The Legend a práve tu zaznamenal Juri Hudák jedno zo svojich najväčších víťazstiev v kariére. Dvaja favoriti na víťazstvo sa nanešťastie tiež stretli v najlepšej šestnástke a tak sa porúčal z turnaja pomerne skoro Tripple daddy so skvelou hrou, The Jumper ho však v tomto zápase preskočil. Len o chlp sa nedostal do osemfinále talentovaný Maťko Gažo, do vyraďovačky však postúpil mladík Filipko Udvaros. Obaja juniori zožali množstvo pochvalných komplimentov na ich vzrastajúcu hru a pekné technické postupy hry, preto sa veľmi tešíme tejto mládežníckej perspektíve. Veľký favorit na celkové víťazstvo a prvý hráč v priebežnom bodovaní Pán Waldéz vypadol už vo štvrťfinále v ťažkom zápase s neskorším víťazom Tomi Kurdim. Husársky kúsok sa podaril aj šípkarskému matadorovi The Original, ktorý vyradil Jumpera a zahral si tak semifinále Nitrianskeho pohára proti nášmu Dankovi. Danko hral krásne šípky celý turnaj a ustál aj tento ťažký zápas, ktorý zvládol bravúrne a pomerne ľahko postúpil do nečakaného finále. Vyrovnaný zápas odohrali aj Kurdi s Bernáthom a najtesnejším výsledkom zvíťazil talentovaný Levičan. Finále prebiehalo podobne, a už keď sa zdalo, že má priebeh pod kontrolou práve Danko, Kurdi zabral, dorovnal stav stretnutia a opäť zvíťazil najtesnejším rozdielom a stal sa zaslúženým víťazom tretieho kola Nitrianskeho pohára, gratulujeme.

Najbližšie sa stretneme vo štvrtok 20.12.2018 v prvom kole novej 19. sezóny v klasickom trojligovom systéme. Juniorská liga so začiatkom od 16:00 hodiny, otvorená druhá liga od 17:30 hodiny a uzavretá prvá liga od 18:00 hodiny. Registrácie na turnaj maximálne 15 minút pred začiatkom jednotlivých líg osobne alebo telefonicky. Pred začiatkom kola sa budú kupovať ligové licencie, preto prosíme hráčov, aby prišli pomerne skôr, nech sa nám začiatok prvého kola nepredlžuje. Tešíme sa na Vás všetkých, nových i skalných hráčov.

 

Nitriansky pohár 2018/2019

3. kolo

Loading...

PDF

 

finále