Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nitrianska šípkarská liga odohrala posledné kolo 18. sezóny, spoznali sme Majstrov jednotlivých líg, ale aj ďalšie skvelé umiestnenia a Ocenenia nášho Občianskeho združenia Dart Club Nitra. Bol to krásny večer, ktorí sme si všetci užili do sýtosti a že šípky sú naozaj prekvapujúci šport, kde favorit je síce favoritom, ale musí zatvoriť poslednou šípkou. A keď sa mu to nepodarí, vznikajú tak krásne športové situácie, aké sa diali aj v tomto súťažnom kole. Ako to celé bolo, aké boli prekvapenia, kto sa usmieval a kto bol naopak veľmi smutný, sa dočítate v tomto vydaní šípkarského žurnálu.

Posledné kolo sme začali ako obvykle súťažou juniorov a zavítal k nám aj nový hráč Šimonko, veríme, že sa mu šípkarenie zapáči ako nám a budeme sa spolu stretávať častejšie. Do vyraďovacej časti postupovali ôsmi hráči a do záverečného semifinále sa prebojoval náš Nathi Udvaros, ktorý potvrdil tretie miesto z posledného Slovenská pohára vo Svederníku, nestačil však na absolútne najlepšieho juniora v tomto regióne Sebka Valného, ktorý s prehľadom postúpil do finále. Druhé semifinále bolo napínavejšie a zahrali si ho starí známi spoluhráči z nášho juniorského tímu Dart club Nitra juniors Filipko Udvaros a Samko Kurucz a tentokrát si pevnejšie nervy a trpezlivosť udržal Samko a postúpil do finále, ktoré veľmi potreboval, keďže získané body za postup ho priniesli na pozíciu druhého vicemajstra a preskočil tak v poslednom kole šikovného juniora Adamka Vindiša. Finále odohral ako starý harcovník Sebko Valný a s úžasným priemerom nad 66 jednoznačne zvíťazil a tešil sa tak nielen z víťazstva v tomto kole, ale aj z majstrovského titulu juniorskej ligy, za ktoré mu srdečne gratulujeme. Veríme, že darčeková poukážka od nášho sponzora game-center.sk, pohár Dety Hedman z turnaja Darts Slovak Open 2018 a nádherná originálna drevená plaketa pre Majstra budú aj naďalej jeho motiváciou a bude zvyšovať svoju kvalitu až na svetovú úroveň. ...možno si na nás vo vzdialenej budúcnosti aj spomenie pri myšlienke, že tu som začínal súťažne hrávať. Všetci juniori boli úžasní a ďakujeme im, ale aj ich rodičom a podporovateľom, že sa stali súčasťou tohto nového a jedinečného projektu šípkarského športu na Slovensku.

Druhá liga hrala v počte 35 súťažiacich a novým hráčom tejto sezóny sa stal aj Martin Krajkovič zo skvelého slovenského tímu DC Toi Toi Dixi Bratislava. A že patrí medzi najlepších, to sme mali možnosť vidieť hneď pri jeho prvej účasti, keď sa prebojoval až do finále a zvíťazil s najvyšším priemerom sezóny, ktorý sa zastavil na čísle 78. Zaujímavé kolo obohatil aj slovenský reprezentant Erik Poliak z Brezna, ktorý tiež pocítil kvalitu našej ligy a cez štvrťfinále ho nepustil absolútny víťaz a Majster druhej ligy Peter Jakubis z Novák. Našim najlepším hráčom v tomto kole bol opäť The legend, ktorý si okrem semifinále odniesol aj cenu za najviac zatvorení do 15. šípky v sezóne aj napriek tomu, že odohral menej ako polovicu súťažných zápasov, ale skončil s najvyššou 90% hernou úspešnosťou sezóny, o čom svedčí jeho momentálna forma. Najlepším Nitrančanom sa stal Adamko Bernáth, ktorý sa prebojoval do prvej ligy a dostal možnosť zabezpečiť si prvoligovú licenciu. Mal na dosah aj miesto 1. vicemajstra, nepodarilo sa mu však postúpiť zo skupiny, ktorú ovládli chlapci z novozámockej šípkarskej školy Ferkovia Šulc a Martinček. Do finále sa teda prebojovali najlepší hráči turnajového kola Krajkovič - Jakubis, ale keďže s 11% zatváraním sa dá zvíťaziť len veľmi ťažko, skvelou hrou ovládol tento zápas Krajkovič. Po takomto hráčovi v prvej lige veľmi bažíme a keďže prijal ponuku Divokej karty, v 19. sezóne bude súťažiť v kvalitne obsadenej prvej Nitrianskej šípkarskej lige.

Čo sa nám to však dialo v tejto našej prvej lige... Zatko prehral s Bilkom a ten si pripísal teda unikátny skalp. Rajčo skončil posledný, Bilka zasa prvý, Keszi nepostúpil z barážového zápasu a tak opúšťa prvoligový systém. Prvej lige bude určite táto kvalita chýbať, ale kľúč návratu späť je pomerne jasný - skončiť v druhej lige na prvých troch miestach. Dôležitý krok k záchrane spravil aj náš Robi Danáč, ktorý ďalším postupom zo skupiny získal potrebný počet bodov na zotrvanie v ťažkej konkurencii 19. sezóny. Skupiny vyhral aj Kunák junior a snáď jediným favoritom, ktorému sa to podarilo, sa stal Juri The King Vindiš a potiahol to až do finále. Potichúčku však preliezol ďalej aj Luki Guba, potichúčku v ťažkom zápase prešiel cez Kurdiho, v semi zdolal nabudeného Bilku a predstavte si, vo finále vyprášil ešte aj The Kinga a stal sa víťazom posledného prvoligového kola, skvelá práca, gratulujeme. Čo to ale spôsobilo? Počet bodov, s ktorými nepočítal takmer nikto, ho vynieslo zo siedmeho miesta na hodnotné štvrté miesto a odsunul na šieste miesto Junga a ešte ďalej Bilku, ktorý odohral perfektný turnaj. No nie je tento šport super krásny?...

Prvú ligu nám opúšťajú hráči Danko - Longauer - Keszi - Milan Guba a ich pozície zaujmú Jakubis - Kripner - Bernáth - Krajkovič, čím konkurencia prvej ligy ešte porastie a bude to ešte náročnejšie. Ale o tomto to je, merať si sily s tými najlepšími, byť stále pod tlakom a tak zdokonalovať svoju úroveň. Hlavnú cenu za 18. sezónu, t.j. účelovú dotáciu v hodnote 500€ na turnaje PDC Q-school, získava ten najlepší, ten, ktorý posunul túto ligu na úroveň, o ktorej sme možno ani nemysleli, že sa nám raz podarí. Mať Zatka v lige, vidieť ho hrať, sledovať jeho riešenia a postoje k situáciám, je veľkým darom pre nás všetkých - učme sa od najlepších. Ale že aj on sa má od koho učiť, to už je práca vedenia našej ligy a preto cieľom projektu Na ceste do PDC je zhodnotenie technických a mentálnych skúseností slovenského hráča v profesionálnych podmienkach na svetovej úrovni v zahraničných športových podujatiach a prínos jeho skúseností v nitrianskom regióne. Uvidíme, čo k nám prinesie Vladino prinesie, aby bol on ešte lepší a aby sme boli aj my ešte lepší. Držím Vám všetkým palce, nech sa vám darí, trénujte, drilujte, zlepšujte sa, ale hlavne - tešte sa so šípkami.

Dovoľte poďakovať všetkým sponzorom a podporovateľom, ktorí nám pomohli a pomáhajú ponúkať tieto možnosti nášho krásneho šípkarskeho športu. Ďakujeme PUB33 za unikátne priestory, ktoré nám dovoľujú komfortne používať 10 terčov. Ďakujeme Tlačiarni a kníhviazačstvu Garmond Nitra za grafickú, administratívnu, mediálnu, propagačnú a finančnú pomoc. Ďakujeme Penziónu Eliška a softvérovej firme goJIRA za finančnú pomoc. Ďakujeme game-center.sk za zľavy, ktoré nám poskytuje pri nákupe šípkarského príslušenstva, za darčekové poukážky pre juniorov a za vecné ceny, ktoré venovali do juniorskej súťaže. Ďakujeme predajni školských potrieb Školáčik sro za vecné ceny, zľavy a priateľský prístup pri akýchkoľvek potrebách. Ďakujeme vám všetkým, ktorí pomáhate pri prerábkach, fyzickej pomoci, poradenstva a priateľského prístupu.

Najbližší štvrtok 13.12.2018 máme ligovú prestávku a tak je priestor pre tretie kolo Nitrianskeho pohára, ktorého sa môžu zúčastniť všetci hráči aj bez licencií. Vstupné na turnaj sú 3€ a začiatok turnaja je o 17:30 hodine s registráciou max. 15. min pred začiatkom. Kto bude mať záujem, môže už aj na tomto turnaji si zakúpiť licencie. Prvoligová licencia je vyhradená herným kľúčom pre 16 hráčov a stojí 40€. Druholigová licencia je pre každého hráča bez žiadnej podmienky v hodnote 30€, Juniorská licencia podobne bez podmienok a obmedzení v hodnote 20€. K dispozícii sú aj minikarty na tri účasti počas sezóny v hodnote 12€, jednorazový vstup počas sezóny je bez licencie 5€, s licenciou samozrejme zdarma. Trvanie licencií na 19. sezónu majú platnosť na ligové kolá od 20.12.2018 do 21.3.2019. V ďalšom článku si môžte preštudovať všetky konečné štatistiky 18. sezóny 2018. Tešíme sa na vás všetkých.

 

1. liga

12. kolo

Loading...

PDF

finále 1. liga

 

 

 

2. liga

12. kolo

Loading...

PDF

 

finále 2. liga

 

 

 

Liga juniorov

12. kolo

Loading...

PDF