Vinaora Nivo Slider 3.x

Druhá tohto sezónna ligová prestávka pokračovala naplánovaným druhým kolom Nitrianskeho pohára a atmosféra bola ako vždy dokonalá. Náš Pub33 bol preplnený šípkarmi, ktorí sa zišli v počte 41 súťažiacich, privítali sme aj bratov Klopanovcov, prišli chlapci z Prievidze a Novák, Topolčian, Nových Zámkov, skalní hráči a samozrejme aj naši skvelí Nitrančania. Turnaj prebiehal hladko a celý priebeh trval menej ako štyri hodiny, keďže úžasný priestor, ktorý nám poskytuje Pub33 nám dovoľuje hrať na desiatich terčoch. Ako celý večer dopadol po štatistickej stránke, či máme rovnakého víťaza ako v prvom kole, ale aj počínanie si nitrianskych športovcov sa dočítate práve v tomto vydaní najčerstvejších noviniek nitrianskeho šípkarenia.

Náročný systém len dvoch postupujúcich zo skupín pustil do osemfinále obhajcu z prvého kola Juriho Valného a skvelého Stanka Kripnera. Prvoligista Kurdi potvrdil svoju pozíciu a bez straty legu sa jednoznačne kvalifikoval ďalej. Prekvapením bol postup nášho Gejzu Pereszlényiho, keď vo vzájomnom postupovom zápase porazil Robina Danáča a postúpil do najlepšej šestnástky. Rudi Klopan ukázal svoje šípkarské umenie a ľahkosť jeho techniky ho vyniesla na prvú priečku v skupine. Po jeho boku postúpil aj náš Juri "Nikita" Nichta, ktorý je členom DC Janíkovce a práve títo chlapci prezentovali nové nádherné dresy z dielne nitrianskeho výrobcu dresov Offensive. Úzkym sitom neprešiel The King a prekvapujúco sme stratili nášho favorita už základnej skupine. Po jeho chrbte sa vyštverali The Legend a momentálne najlepší nitriansky šípkar Martin Rajčáni. Bohužiaľ žreb neprial skupine E a v nej sa stretli Jakubis s Kopúnom, ktorí prišli spolu v jednom aute. Úlohu papierových favoritov potvrdili a nepustili ďalej nášho prvoligistu Juriho Danka. Ďalšia skupina bola celá kráľovstvom kráľa Junga a Tripple daddy jednoznačne zvíťazil. O jediné postupové miesto si zasúperili Kunákovci a The Junior hral lepšie ako The Original a nepustil tak svojho otca ďalej. Skupinu G si ustrážil The Jumper a čo sa tam dialo ďalej, bolo viac ako prekvapujúce. Mladí Kajko Tomík vyučil nášho skvelého Nagya, ale aj prvoligistu Longauera a predstavte si, Tomík postúpil do najlepšej šestnástky, skvelé. Hrnčiar a Šulc zastavili Klopana, Szakmára a aj Vrbiaka a z ťažkej skupiny zaslúžene postúpili do vyraďovačky. Ťažké osemfinálové a štvrťfinálové boje určili výslednú najlepšiu štvorku a tým sa stali Kurdi a Kopún a Jung s Valným. Oba semifinálové zápasy boli plné bonusov a oba skončili najtesnejšími výsledkami. Kopún si doprial dokonca dvanástu šípku a Jung zase zatvorenie 155, veruže sa hrali svetové šípky, boli to najkrajšie dva zápasy večera. Smutným konštatovaním je neúčasť ani jedného Nitrančana v najlepšej štvorke, ale veríme, že to vyjde nabudúce. Trpezlivejší boli Valný s Kurdim, ale finále sa im nevydarilo. Po slabých priemeroch na hodoch a zatváraní obhájil víťazstvo z predošlého kola Juraj Valný, gratulujeme.

Veľmi nás tešia mladí hráči, ktorí prišli naberať skúsenosti a snažia sa dostať do svojej hry skúsenosti svojich skúsenejších súperov, práve na toto sme vytvorili tento priestor pre šípkarský šport. Ak chcete takýto článok zažiť na vlastnej koži, srdečne vás pozývame na najbližší turnaj, ktorý hráme štandardne vo štvrtok, 15.10.2018 v klasickom trojligovom systéme. Juniori so začiatkom od 16:00 hodiny, druholigisti od 17:30 hodiny a prvá liga so začiatkom po 18:00 hodine. Prosíme hráčov o osobnú alebo telefonickú registráciu maximálne 15 minút pred začiatkom. Tešíme sa na vás všetkých.

 

 

Nitriansky pohár

2. kolo

Loading...

PDF

 

finále

 

 


Kalendár steelových udalostí

ned aug 18 @16:00 - 12:00AM
Partizánska šípkarská liga
uto aug 20 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 20 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
ned aug 25 @16:00 - 12:00AM
Partizánska šípkarská liga
ned sep 01 @16:00 - 12:00AM
Partizánska šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner