Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Vážení organizátori existujúcich líg a organizátori novovznikajúcich šípkarských súťaží, tento článok je presne pre vás. Nitrianska šípkarská liga, tak isto ako aj vy, keďže ste sa na tento "boj" dali, má záujem o podporu rozširovania šípkarského športu v celom Nitrianskom kraji a okolí a o vytvorenie spoločnej krajskej súťaže. Ak máte čas, nech sa páči, prečítajte si naše myšlienky a ak vás tento projekt zaujal, pridajte ruku k dielu.

Vzhľadom na význam lokality, ktorým je mesto Nitra v regióne obdarené a vzhľadom na úroveň, ktorou je Nitrianska šípkarská liga aj vďaka vám taká úspešná, sa určite vyžaduje, aby iniciatíva projektu Krajského šípkarského zväzu vyšla práve od nás. Čo si od toho sľubujeme a čo by to vlastne malo byť? Našim dlhoročným snom je "uprataný" spôsob šípkarenia v regióne.

Keď sme začínali, bola v okolí len nitrianska steelová liga, postupne vznikali dnes už krásne a silné ligy v okresných mestách a v súčasnosti sa tieto ligy dostávajú už na úroveň malých obcí, či miest. Sme veľmi radi a naozaj sa tešíme zo vzrastu tohto unikátneho športu v poslednom období a keďže sme už pomerne skúsení, chceme podať pomocnú ruku všetkým tým, ktorí začínajú s organizovaním vlastných líg. Chceme vám pomôcť s materiálnotechnickým zabezpečením a takisto aj so softvérom, pomocou ktorého pomerne jednoducho zvládnete organizovanie jednotlivých kôl. Tento softvér je vyvíjaný dlhé roky na podmienkach šípkarenia v našom okolí, preto rešpektuje a pomerne dobre zvláda systém turnajov s malými a strednými účasťami a určuje najoptimálnejší hrací systém na konkrétny počet súťažiacich daného kola. Okrem iného je postavený na bodovaní z organizácie WDF, ktoré používa aj Slovenský šípkarský zväz, takže spĺňa aj požiadavky svetového šípkarenia. Čo je však úplne najideálnejšie, nebude vás to stáť žiadne vlastné peniaze, len chuť byť pomocníkom alebo priamo organizátorom, ktorú ste ale prejavili už len tým, že čítate tieto riadky. Celú organizačnú výbavu by ste dostali v rámci "Licencie členskej Oblastnej ligy". Čo všetko bude licencia obsahovať, si môžte vyskladať sami a podľa toho by ste odvádzali podiel z predanej Ligovej karty.

Fungovalo by to takto: V jednom ročníku (september - august) by sa hrali tri sezóny, každá by mala 12 kôl. Vstupné do súťaže by si mohli hráči zabezpečiť formou Ligovej karty, čo je v podstate hráčska licencia na jednu sezónu v hodnote 30€. Samozrejme je k dispozícii ešte aj minikarta pre tých, ktorí prídu len 2-3 krát v sezóne a jednorazové vstupy 5€, ale predpokladom je podpora aj zo strany vašich hráčov zabezpečiť si celosezónnu licenciu, pri ktorej vychádza cena za jeden odohratý turnaj na 2,50€. Držiteľ celosezónnej karty (12 kôl) by mohol hrávať všetky členské ligy, to znamená, že hráčovi stačí mať Ligovú kartu a môže s ňou navštevovať akúkoľvek ligu a akýkoľvek počet krát v danej sezóne.

Dnešná Nitrianska šípkarská 1. liga by sa pretransformovala na Nitriansku krajskú prvú ligu, vznikla by Nitrianska krajská druhá liga a dnešná Nitrianska šípkarská 2. liga sa pretransformuje späť na Nitriansku šípkarskú ligu, ktorá bude spĺňať atribúty akejkoľvek Oblastnej ligy, i keď samozrejme vo svojej kvalite. Prvá krajská liga by pozostávala z 12 hráčov na základe klasického systému vzostupu a postupu z Druhej krajskej ligy, do ktorej by sa dostali víťazi jednotlivých líg v kvalitatívnom a kvantitatívnom pomere členskej Oblastnej ligy, o ktorom by rozhodovali delegáti, t.j. zodpovedné osoby každej Oblastnej ligy, ktorí by tvorili Krajskú komisiu. Druhá liga  s 12 hráčmi by mala nasledovné zloženie: 4 miesta vypadnutých z prvej ligy, 3 miesta z Nitry, podľa úrovne danej ligy 1-3 miesta z členskej Oblastnej ligy. Každý hráč druhej ligy by dostal dres aktuálneho ročníka príslušnej ligy, z ktorej sa kvalifikoval, aby bol zrejmý reprezentant danej ligy. Prvá liga bude mať povinnosť nosiť rovnaké dresy daného ročníka. Dresy samozrejme zabezpečí Krajský zväz. Dotácia na dopravu 5€/auto zostáva.

Podľa veľkosti balíčka, ktorý by ste si vyskladali, by ste odvádzali podiel z predaných kariet do Krajského zväzu, ktorý by z týchto podielov hradil nasledovné: Prvú krajskú ligu, Druhú krajskú ligu a materiálnotechnické potreby pre oblastné (vaše) ligy. Prečo je dôležité platiť podiel z predanej karty? Občianske združenie Dart club Nitra, organizátor súťaže, bude samozrejme finančným garantom (tak ako vždy), aj keď príjmy z Ligových kariet neudržia financovanie celého projektu, veď sme sa dali na to práve preto, pretože cítime, že by to mohlo vyjsť. Avšak na takto veľký projekt budeme potrebovať každú členskú malú či väčšie ligu, aby ste sa spolupodieľali na financovaní celého Krajského šípkarského zväzu Nitra.

 

Akékoľvek otázky, pripomienky, návrhy, podmienky šité na mieru, nadávky a konštruktívnu kritiku môžte adresovať mne, predsedovi Občianskeho združenia Dart club Nitra, Jaroslavovi Opralovi, na email alebo telefonicky (všetko v kontaktoch tohto webu).

 

Ak ste to dočítali až sem a dáva vám to zmysel, veríme, že môžme konštatovať: "Vitajte na palube" šípkarského športu v sezóne 2019/2020 v Nitrianskom kraji.

 
 
 
 
Licencia pre členské Oblastné šípkarské ligy:
 
 
Vyskladaj si svoj balíček:
produkt      
výmena starého terču za nový
   
terč, okružnica, svietidlo (počet kusov podľa návštevnosti)    
trofeje  
softvér
postup do 2. krajskej ligy (hracím dňom je pondelok)
vlastný výsledkový servis a článok na webe www.sipkynitra.sk + facebook
tlačoviny (plagáty, letáky, vizitky, hracie hárky a pavúky)
       
podiel z Ligovej karty pre Krajský zväz
2/3 1/2 1/3
 
 
Povinnosti:
produkt popis
rovnaký hrací systém v ročníku
3 sezóny v jednom ročníku, každá sezóna 12 kôl
po ligovom kole zaslať výsledky v exceli a text k článku vo worde a požadované fotografie
pokiaľ bude záujem o zverejňovanie výsledkov na spoločnom webe
vstupné formou Ligových kariet
30,00€/ks (12,00€/minikarta, 5,00€/jednorazový vstup)
ochrana softvéru Predaj a šírenie softvéru je prísne zakázané. Používanie softvéru je viazané na danú licenciu.

Kalendár steelových udalostí

uto júl 16 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 16 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 23 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 23 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 30 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 30 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 06 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 06 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 13 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 13 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner